Malatya'nın Akçadağ ilçesine bağlı Yukarı Örükçü Mahallesi'nde, 54 yaşındaki Ahmet M. kayısı bahçesinde çalışırken talihsiz bir olay yaşandı.

PANİKLE AĞAÇTAN DÜŞTÜ

Edinilen bilgilere göre, Ahmet M. çıktığı ağaçta bal arısı tarafından sokuldu. Arı sokmasının ardından panikleyen Ahmet M., dengesini kaybederek ağaçtan düştü. Ağır yaralanan Ahmet M.'ye, çevrede bulunan vatandaşlar hemen yardım etti.

ALERJİK REAKSİYONA BAĞLI TRAVMA GEÇİRDİ

İlk müdahale sonrasında Akçadağ Şehit Gökhan Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Ahmet M.’nin, alerjik reaksiyona bağlı olarak travma geçirdiği belirlendi.

HAYATİ TEHLİKESİ SÜRÜYOR

Durumu ciddi olan Ahmet M., buradaki işlemlerinin ardından Turgut Özal Tıp Merkezi’ne sevk edildi. Hastanede yoğun bakımda tedavi altına alınan Ahmet M.’nin hayati tehlikesinin sürdüğü öğrenildi. Ailesi ve sevenlerinin Ahmet M.'nin sağlık durumuyla ilgili endişeli bekleyişleri sürüyor.

ARI SOKMALARI VE ALERJİK REAKSİYON HAKKINDA

Arı sokmalarına karşı alerjik reaksiyon gösteren bireylerde, ciddi sağlık sorunları ortaya çıkabiliyor. Ahmet M.'nin yaşadığı olay, arı sokmalarına karşı hassasiyeti olan kişilerin dikkatli olması gerektiğini bir kez daha gözler önüne serdi.

Uzmanlar, arı sokmalarına karşı alerjisi olan kişilerin açık hava çalışmaları sırasında önlem almasını ve herhangi bir sokma durumunda derhal tıbbi yardım almasını öneriyor.

Kaynak: İHA