Denizli'nin Güney ilçesinde, Kargılık Mahallesi'nde meydana gelen üzücü bir olayda, Yaşar Akdağlı ve eşi Cennet Akdağlı (55), alışveriş sonrasında, sepetli motorlarıyla evlerine dönerken pusuya düşürülerek silahlı saldırıya maruz kaldılar. Çiftin üzerine açılan ateş sonucunda Cennet Akdağlı hayatını kaybederken, eşi Yaşar Akdağlı ağır yaralandı ve Pamukkale Üniversitesi Hastanesine kaldırıldı.

Olayın ardından, Denizli İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, cinayetin failini yakalamak için yoğun bir çalışma başlattı. Yapılan detaylı incelemeler sonucunda, cinayetin şüphelisi olduğu düşünülen Hakan Akdağlı ve diğer iki şüpheli gözaltına alındı.

Jandarma ekipleri, cinayetin detaylarını aydınlatmak adına Hakan Akdağlı'yı sorguladı. Akdağlı'nın ifadesinde, babasının kendisine kötü muamelede bulunduğunu iddia ederek intikam aldığını itiraf ettiği belirtildi. “Babam, bana eziyet edip, dövüyordu.
Amacım korkutmaktı. Dönüşlerini bekledim, saklandım arkalarından ateş ettim. Silahı sakladım, sonra babam aradı koşarak yanına gittim. Yardım ettim ambulans çağırdım” diyen Akdağlı, cinayeti işlediğini ve ardından babasına yardım ettiğini açıkladı.

Hakan Akdağlı, "kasten ve tasarlayarak adam öldürme" suçundan adli makamlara sevk edildi ve tutuklandı.

Kaynak: İHA