Filistin resmi ajansı WAFA'nın haberine göre, İsrail savaş uçakları, Han Yunus'un güneyindeki Mean bölgesinde Ebu Cezer ailesine ait bir evi hedef aldı. Saldırıda, aralarında çocukların da bulunduğu çok sayıda kişi hayatını kaybetti. Cenazeler şehirdeki Avrupa Hastanesi'ne kaldırıldı.

Yerel kaynaklar, İsrail ordusunun Yebna kampının merkezi, kentteki El-Huda Camii yanı, Kiir Kavşağı yakını, Ali İbn Ebi Talib Camii yanı ve El-Avde, En-Necme, Eş-Şarki bölgeleri ile Şabura kampının ortasındaki Berka Stadyumu'nda zaman zaman sivil yerleşim alanlarını bombaladığını bildirdi.

Ayrıca, İsrail savaş uçakları ve askeri araçlarının Refah şehrinin merkezi ve batısındaki sivil evlere ve şehrin güneybatısındaki Tel Zurub bölgesi çevresine ateş açtığı belirtildi. Gazze'nin Es-Sabra mahallesindeki Abdullah Azzam Camisi yakınında El-Gurra ailesine ait bir evin bombalanması sonucu 5 kişi yaralandı.

Filistin Kızılayı, Kudüs Hastanesi çalışanlarından Dr. İsam Ravhi Muhammed Akıl'ın, Gazze Şeridi'nin merkezindeki Bureyc Mülteci Kampı'ndaki evinin hedef alınması sonucu hayatını kaybettiğini açıkladı. Bu ölümle birlikte, Kızılay ekiplerinden ölenlerin sayısının 30'a yükseldiği, bunlardan 17'sinin görev başındayken yaşamını yitirdiği bildirildi.

Kaynak: AA