Kassam Tugayları tarafından yapılan yazılı açıklamada, Gazze Şeridi'ne karadan giren İsrail ordusuna yönelik gerçekleştirdikleri eylemler hakkında bilgi verildi.

Açıklamada, Kassam mücahitlerinin bir evin içine gizlenmiş 14 İsrail askerini TBG roketiyle vurduğu ve bu saldırıda ölen ve yaralanan askerlerin olduğu belirtildi. Ayrıca, aynı mahallede İsrail ordusuna ait bir tank ve 4 personel taşıyıcı aracın roketlerle vurulduğu kaydedildi. Gazze Şeridi'nin güneyindeki Refah kentinde de İsrail ordusuna ait 2 tankın roketlerle vurulduğu ve tankların vurulduğu bölgeden yaralı taşımak üzere bir helikopterin indiği aktarıldı.

Konuyla ilgili İsrail ordusundan henüz bir açıklama yapılmadı.

İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda en az 15 bin 694’ü çocuk, 10 bin 279'u kadın olmak üzere 37 bin 925 Filistinli öldü, 87 bin 141 kişi yaralandı. Enkaz altında halen binlerce ölü olduğu bildirilirken, halkın sığındığı hastane ve eğitim kurumları hedef alınarak sivil altyapı da tahrip ediliyor.

Öte yandan, İsrail'in Gazze Şeridi'nin güneyindeki Han Yunus kentinin doğusundaki binlerce kişiye "bölgenin boşaltılması" çağrısı yapmasının ardından, bölge sakinleri güvenli olduğunu düşündükleri yerlere göç etmeye başladı.

Kaynak: AA