Antalya'nın Kemer ilçesindeki bir apartta yaşanan olayda, tutuklu sanık olarak yargılanan Ömer B., kardeşi Hüseyin B.'yi hastalığından dolayı acı çekmemesi için yastıkla boğarak öldürmekle suçlanıyor. Olay, 16 Mayıs 2023 tarihinde Çamyuva Mahallesi'nde bulunan bir apartta meydana geldi. Apart çalışanları, gece saat 02.00 sularında Hüseyin B.'nin cansız bedenini bulduktan sonra durumu 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirdi. Sağlık ekipleri ve jandarma olay yerine gelerek inceleme başlattı. Ömer B.'nin ifadesi ise, " Kardeşim uzun süredir alkol bağımlısıydı. Bir yıl önce felç geçirdi. Sonrasında epilepsi hastası oldu. Mental olarak acılar çekiyordu. Bana 'Ağabey beni öldür' diyordu. Ben de kardeşimin çektiği acı ve ızdıraptan dolayı yüzüne yastık bastırdım ve kardeşimi öldürdüm. Üzgünüm. Suçlamayı kabul ediyorum" şeklindeydi. Yapılan kontroller sonucunda Hüseyin B.'nin vücudunda herhangi bir delici veya kesici iz bulunmazken, şüpheli ölüm üzerine kardeşi Ömer B. gözaltına alındı.

Antalya 5. Ağır Ceza Mahkemesinde ‘nitelikli kasten öldürme’ suçu sebebi ile müebbet hapis istemiyle hakim karşısına çıkan Ömer., bu kez de suçlamaları reddederek, 

"Birbirimizin ailesi olduk. Birbirimizin yol arkadaşı olduk. Ben bu duruşma salonuna girdiğimde arkada gözü yaşlı eş, anne, baba ve çocuk görmüyorum. 2022 yılı Kurban Bayramı’nın ilk gününde kardeşim alkole bağlı olarak beyin felci geçirdi. Bir süre yoğun bakımda yattı. Daha sonra kendisine bakıcı tuttum ve hastaneden çıkardıktan sonra kendisini bir aparta götürdüm. Bu sırada kardeşimde epilepsi hastalığı gelişti. Apartta tedavisini bakıcı nezaretinde sürdürdüm. Bir süre sonra kardeşim oturur vaziyete geldi ve iyileşme başladı. Yemek yemeye başladı. Kendi işlerini görebiliyordu. Kardeşim bir süre sonra bakıcıya ihtiyacı olmadığını söyledi. Bir süre sonra kardeşimle 7-8 yıl arkadaşlık yapan ve Almanya’da yaşayan bir kız geldi. Bu kız 2 aylığına kardeşime bakacağını söyledi. Bu süre içerisinde hem kızı hem de ağabeyimi alkollü gördüm. Kız arkadaşına kızınca, kardeşim de bana kızdı ve kız 2 ay sonra Almanya’ya geri döndü. Kardeşim kötüleşti ve halsiz kalarak yemekten kesildi. Son haftalarda yanına her gittiğimde elimi öpüp ağlıyordu. Çaresiz ve parasızdım. Hem Kemer’de, hem de Antalya’da hastanelere götürdüm. Hastaneler raporun verilmesinin 1,5 yılı bulacağını söyledi. Hüseyin her seferinde neden düzelmediğini, neden ölmediğini söylüyordu. Olay gecesi arkadaşımla buluşup alkol aldım. Arkadaşım M.E. beni arayınca bir sorun olduğunu anladım ve hemen Hüseyin’in yanına gittim. Hüseyin’i perişan halde buldum. Kendi kendine konuşuyordu. Ağlıyordu. ‘Ağabey beni öldür’ diyordu. Daha sonra kendisi koltuğa uzandı. Yastığı yüzüne yasladı. O anda beynim durdu. Kardeşimin nefesini tuttuğuna inanıyorum" dedi.

Mahkeme, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Kaynak: İHA