Olay, İzmir’in Gaziemir ilçesi Aktepe Mahallesi 132 Sokak’ta meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, baba M.D. ve oğlu Ahmet Doğanoğlu (21) arasında evlerinde tartışma başladı. Tartışmanın şiddetlenmesi üzerine M.D., mutfaktan aldığı ekmek bıçağı ile oğlunu göğüs, karın ve bacak kısmından yaraladı. Olay sonrası M.D., yakınlarda bulunan bir kahvehaneye kaçtı. Sesleri duyan vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi.

Yaralı olarak yerde yatan Ahmet Doğanoğlu, sağlık ekipleri tarafından ambulansa bindirilerek hastaneye kaldırıldı. Bu esnada polis ekipleri, M.D.’nin saklandığı kahvehaneye ulaştı. Polisleri gören M.D., kendini kahvehanenin tuvaletine kilitledi. Ekipler, tuvalet kapısını zorla açarak M.D.’yi olayda kullandığı ekmek bıçağı ile birlikte gözaltına aldı.

M.D., ifadesinde oğluyla sürekli kavga ettiklerini ve bugün de eve köpek getirdiği için tartıştıklarını belirtti. Mutfaktan aldığı bıçakla oğlunu yaraladığını itiraf etti. Ağır yaralanan Ahmet Doğanoğlu, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Kaynak: İHA