İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından ünlü şarkıcı Kalben'in evine düzenlenen operasyon sonrasında şarkıcı gözaltına alınmış ve evinde yapılan aramalarda uyuşturucu madde ile birlikte para bulunmuştu.

UYUŞTURUCU KULLANIRKEN VİDEOSU İHBAR EDİLMİŞ

Operasyonun arka planında, Kalben'in yurtdışında kokain kullanırken gizlice çekilmiş bir videosunun İstanbul emniyetine gönderilmesiyle başlayan bir ihbarın olduğu ortaya çıktı.

İhbarcının emniyete gönderdiği dilekçede, "Şarkıcı Kalben Sağdıç uyuşturucu kullanıyor ve çevresine para karşılığı dağıtım yapıyor." şeklinde devam eden ihbarda asıl uyuşturucuyu getiren kişilerin ismini de verirken, ünlü şarkıcının yine magazin dünyasında tanınan birçok kişiye uyuşturucu madde sağladığını belirtti.

Bu ihbar sonrasında İstanbul Emniyet Müdürlüğü soruşturma başlatmış ve Kalben'in evine operasyon düzenlenmişti. Evde yapılan aramalarda, üç parça halinde toplam ağırlığı 15 gram gelen 'skunk' türü uyuşturucu madde bulunmuştu. Ayrıca, operasyon sırasında 2 bin avro, 730 dolar ve bin 500 TL gibi bir miktar para da ele geçirilmişti.

"ŞANTAJ YAPTILAR"

Şarkıcı Kalben'in ifadesinde, uyuşturucu kullanmaya bir arkadaşının ziynet eşyalarının çalınması üzerine başladığını ve gizlice çekilen videonun kendisine şantaj amacıyla kullanılmak istendiğini belirttiği öğrenildi. Kalben, ihbarcının iddialarını reddederken, videonun İtalya gezisi sırasında bir arkadaşı tarafından çekildiğini ve daha sonra kendisinden para istendiğini söyledi.

3 Sy7F

4 Biux

Bu gelişmelerin ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın olayla ilgili başlattığı soruşturma devam ediyor.

NE OLMUŞTU?

Ünlü şarkıcı Kalben, uyuşturucu operasyonunda gözaltına alındı! Ünlü şarkıcı Kalben, uyuşturucu operasyonunda gözaltına alındı!

Uyuşturucudan gözaltındaydı! Kalben hakkında yeni gelişme Uyuşturucudan gözaltındaydı! Kalben hakkında yeni gelişme

Gözaltına alınmıştı! Ünlü şarkıcı Kalben'den ilk açıklama: ''Çok üzgünüm...'' Gözaltına alınmıştı! Ünlü şarkıcı Kalben'den ilk açıklama: ''Çok üzgünüm...''

Kaynak: istiklal.com.tr