İstanbul'un Avcılar ilçesi Ambarlı Mahallesi'nde kimliği belirsiz 3 şahıs, uzun namlulu silah ve tabancayla bir kahvehaneye ateş açtı. Saldırı sonucunda 1'i ağır olmak üzere 4 kişi yaralandı.

Olay, saat 17.00 sıralarında Ambarlı Mahallesi'ndeki bir kahvehanede meydana geldi. Beyaz bir araçla gelen ve kimlikleri henüz belirlenemeyen 3 kişi, uzun namlulu silah ve tabancayla kahvehaneye ateş açtı. Saldırıda 4 kişi yaralandı; yaralılardan birinin durumu ağır. Saldırı sonrası şüpheliler geldikleri araçla hızla olay yerinden kaçtı.

Olayın hemen ardından polis ve sağlık ekipleri olay yerine sevk edildi. Polis, çevrede güvenlik önlemleri alırken sağlık ekipleri yaralılara müdahale etti. Kolundan yaralanan 2 kişi ayakta tedavi edilirken, karnına mermi isabet eden ve durumu ağır olan yaralı ile bacağından yaralanan diğer yaralı hastaneye kaldırıldı.

Olay sırasında kahvehanede bulunan görgü tanığı Naci Bulut, yaşananları şöyle anlattı: "Gelip, 6 el silah sıktılar. Sonra 1'i karnından, 1'i bacağından, 2 kişi de kolundan yaralandı. Kaç senelik bir kahve, bir şey olacak bir yer değil. Ben oradaydım. Bana gelseydi, her tarafım paramparça olurdu. 25 senedir gelip gideriz, böyle bir şey olmamıştı."

Olay yerinde inceleme yapan Avcılar Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı polis ekipleri, saldırganları yakalamak için geniş çaplı bir çalışma başlattı. Çevredeki güvenlik kameraları incelenerek saldırganların kimlikleri tespit edilmeye çalışılıyor. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Yetkililer, saldırıyla ilgili gelişmeler hakkında kamuoyunu bilgilendirmeye devam edeceklerini belirtti.

Kaynak: İHA