Kabine Toplantısı yoğun bir gündem ile toplanacak. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin öğretmen atamaları için Mayıs ayında yapılacak olan Kabine Toplantısını işaret etmişti. Bundan dolayı da milyonlarca öğretmen adayı bu ayki Kabine Toplantısının ne zaman ve saat kaçta yapılacağını bekliyor. Öğretmen atamaları dışında ülkenin ekonomisinin de ele alınacağı Mayıs ayı Kabine Toplantısının tarihi sorgulanmaya başladı. Peki “Kabine Toplantısı ne zaman, saat kaçta olacak? Kabine Toplantısı bugün mü?” İşte merak edilen ayrıntılar…

Kabine toplantısı sona erdi - Son Dakika Haberleri

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA YAPILACAK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında belli aralıklar ile Beştepe’de toplanan Bakanlar Kurulu bu ay da bir araya gelecek. Bakanlar Kurulu Kabine Toplantısı 6 Mayıs tarihinde toplanacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Beştepe'de yapılacak olan toplantının 15:30'da başlaması bekleniyor.

KABİNE TOPLANTISININ GÜNDEMİNDE NELER VAR?

Kabine Toplantısı'nda en dikkat çeken konu başlığı öğretmen atama takvimi olacak. Binlerce öğretmen adayının merakla beklediği atama sayısı ve takvim toplantı sonrasında açıklanacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamasının ardından MEB tarafından kontenjan ve branş dağılımının da duyurulması bekleniyor.

Bunun yanı sıra Kabine'de güncel ekonomik gelişmeler ele alınacak. Nisan ayı enflasyon oranları, dış ticaret verileri, Türkiye'nin kredi notunun arttırılması, fahiş fiyat ile mücadele gibi konu başlıkları ele alınacak.

KABİNE TOPLANTISI KARARLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Bakanlar Kurulu Kabine Toplantısından sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın saat 19:00 gibi alınan kararlara dair açıklama yapması beklenecek.

Kaynak: istiklal.com.tr