Geride bıraktığımız sezonda şampiyonluğu Galatasaray’a kaptıran Fenerbahçe, yeni sezon hazırlıklarına tam gaz devam ediyor.

Teknik direktör Jose Mourinho’nun gelmesiyle şampiyonluk havasına giren Fenerbahçe, yeni sezon için gün sayıyor.

Jose Mourinho, Beşiktaş ve Trabzonspor'un yaptığı transferlere gönderme yaptı. Deneyimli hoca, Galatasaray'ın peşinde olduğu yıldızlara yönelik dikkat çekici sözler söyledi.

“UMARIM MAAŞLARI ÖDEYEBİLİRLER”

Jose Mourinho, “Bazı takımlar şimdiden çok fazla transfer yaptılar ki bunun da lig için iyi olduğunu düşünüyorum. Ama umarım maaşları ödeyebilirler çünkü gerçekten çok yüksek maaşlar ödeniyor. Umarım ileride bu konuda problem yaşamazlar ki aslında bu bizim problemimiz değil. Bizim başka takımlara değil, kendimize bakmamız gerekiyor” dedi.

G Re D37 P Wg A A6Bj G

“8 OYUNCU TRANSFER ETMEMİZ GEREKMİYOR”

Mourinho transfer politikalarına ilişkin olarak “Biz, ihtiyacımız olan belirli oyuncu profillerini tanımladık. Buraya ilk geldiğim günden beri bu profiller üzerine konuşuyoruz ve neye ihtiyacımız olduğunu biliyoruz. Duygusal kararlar vermekten kaçınmalıyız. Doğru oyuncuları uygun anlaşmalarla takıma katmalıyız. Acelemiz yok; zaten 6, 7 veya 8 oyuncu transfer etmemiz gerekmiyor. Önceliklerimiz konusunda netiz” dedi.

Kaynak: istiklal.com.tr