Kavuncu, İstanbul'da aldıkları sonuçlarla doğrudan ilişkili olarak 8 aydır yürütmekte olduğu Teşkilat Başkanlığı görevinden istifa ettiğini belirtti. Ayrıca, partinin genel seçimler sonrası 31 Mart yerel seçimlerine ittifaksız girme kararı alması ve İstanbul için adaylık talebinde bulunan olmaması üzerine görevin kendisine düştüğünü ifade etti. Ancak seçim sonuçlarının beklenenin altında kalmasıyla istifa kararını aldığını vurguladı.

Kavuncu, istifasına ilişkin yaptığı açıklamada, "Tüm bu şartlar altında, ben de üzerime düşen sorumluluğu yerine getirerek, gerek yapılacak olan olağanüstü kongremizin daha sağlıklı ve demokratik bir ortamda yapılabilmesi, gerekse İstanbul’da aldığımız sonuçla doğrudan ilişkili olarak, 8 aydır yürütmekte olduğum Teşkilat Başkanlığı görevimden istifa ediyorum" dedi. Ayrıca, partinin seçim akşamı almış olduğu istifa kararının Genel Başkanlarının pazartesi günü yapacağı açıklamanın ardından duyurulması konusunda çalışma arkadaşlarıyla görüş birliği olduğunu belirttiği açıklamasında, İstanbul İl Başkanı Yücel Coşkun ve diğer çalışma arkadaşlarına teşekkürlerini iletti.

YEREL YÖNETİMLER BAŞKANI DA İSTİFA ETTİ

İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkanı Burak Akburak, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda istifa ettiğini duyurdu.

Akburak şu ifadeleri kullandı: "Büyük bir onurla yapmış olduğum Yerel Yönetimler Başkanlığı görevimden istifa ediyorum. Büyük Kongremizin, Türkiye’nin umudunun İYİ Parti olduğunun tescillendiği bir kongre olacağının bilinmesini istiyorum. Her daim liderimizin yanındayım! Sevgi ve Saygılarımla."

İYİ Parti'de istifa depremi! Görevi bıraktı, Akşener'i istifaya davet etti İYİ Parti'de istifa depremi! Görevi bıraktı, Akşener'i istifaya davet etti

İYİ Parti'de 2 yönetici istifa etti! İYİ Parti'de 2 yönetici istifa etti!

Editör: Ali Özgür UZUN