İYİ Parti'nin seçim öncesi atmosferinde başlayan gerilim, seçimlerin ardından daha da derinleşti. Yerel seçim sonuçlarının açıklanmaya başlamasıyla birlikte İYİ Parti içinde hareketli günler yaşanıyor. Partinin Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bilge Yılmaz, Genel Başkan Meral Akşener'e yönelik istifaya çağrıda bulunarak, kendi istifasını da sunmuştu. Son olarak milli tekvandocu ve İYİ Parti Genel İdare Kurulu üyesi İrem Yaman da istifa kararını açıklayarak sürece yeni bir boyut kazandırdı.

Milli tekvandocu İrem Yaman İYİ Parti'ye katıldı

2023 yılındaki genel seçimlerde yüzde 9,96 oy alan İYİ Parti, bu seçimde beklenmeyen bir oy kaybı yaşayarak oranını yüzde 3,47'ye düşürdü. Sonuçların açıklanmasının ardından partiden peş peşe istifa haberleri gelmeye başladı. 

İREM YAMAN'IN AÇIKLAMASI

"İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener'i istifaya davet ediyorum. Önümüzdeki genel seçimlerde ülkemizin AK Parti iktidarının kötü ve beceriksiz yönetiminden kurtulması için bugünden çalışmaya başlamalıyız. Bu sonuçlar göstermiştir ki yapacak çok işimiz var, kaybedecek vaktimiz yok. Bu yönde yapacağım çalışmalara ağırlık verebilmek için İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanlığı görevimden istifa ediyorum."

Editör: Gaye SARI