31 Mart yerel seçimlerinde istediğini sonucu alamayınca 27 Nisan'da olağanüstü seçimli olağanüstü kurultay kararı alan İYİ Parti’de hareketlilik yaşanıyor. Genel Başkanı Meral Akşener, kurultayda aday olmayacağını açıklamasıyla birlikte adaylar ortaya çıkarken MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli İYİ Parti lideri Akşener'e ‘Partinin başında kal’ çağrısı yapmıştı. Yaşanan bu gelişmelerin ışığında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da Akşener’e "Partinizin başında kalın, ayrılmayın" çağrısında bulunduğu iddia edilmişti.

Konuyla ilgili İYİ Parti Medya İlişkileri Başkanlığı ise yaptığı yazılı açıklamayla kulislerde dolaşan iddiayı yalanladı.

"İDDİALAR GERÇEK DIŞI"

İYİ Parti Medya İlişkileri Başkanlığı, yaşananlara ilişkin şu açıklamayı yaptı:  Dün bayramlaşma programı kapsamında Sayın Cumhurbaşkanı ile Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener arasında nezaketen yapılan bir telefon görüşmesine ilişkin olarak gerçek dışı haber ve iddialar ortaya konulmuştur.

"PARTİMİZE YÖNELİK ALGI OPERASYONU"

Bayramlaşma dışında bir içeriği bulunmayan bu görüşme, farklı saiklerle partimize yönelik bir algı operasyonuna dönüştürülmüştür.
Söz konusu haberlerin organize olarak yayılması ise İYİ Parti'nin kurumsal yapısına zarar vermeyi amaçlamaktadır. Gerekli hassasiyetin gösterilmesi hususunu kamuyounun takdirlerine sunarız. 

Kaynak: Haber Merkezi