Meral Akşener'in 27 Nisan 2024 tarihinde yapılacak olan İYİ Parti Olağanüstü Kurultayı'nda genel başkanlığa aday olmayacağını açıklaması gündem oldu. Akşener'in açıklamasının hemen ardından, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu ve İyi Parti Siyasi İşler Başkanı Koray Aydın genel başkanlık için aday olduklarını açıkladılar.

GÜNAY KODAZ VE MEHMET TOLGA AKALIN DA ADAY

İYİ Parti Kurucular Kurulu üyesi Günay Kodaz ve İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Tolga Akalın da geçtiğimiz günlerde genel başkan adayı olduğunu duyurmuştu.

KORAY AYDIN KAMUOYUNA DUYURDU

İYİ Partili Koray Aydın, gazeteci İsmail Saymaz'ın "Siz de genel başkanlığa aday mısınız?" sorusuna "Evet, ben de adayım" cevabıyla adaylığını kamuoyuna duyurdu. 

'MÜSAVAT DERVİŞOĞLU SOSYAL MEDYADAN DUYURDU'

Öte yandan, İYİ Parti İzmir Milletvekili ve grup başkanvekili Müsavat Dervişoğlu da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla adaylığını duyurdu.

Müsavat Dervişoğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı;

''Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener, 27 Nisan 2024 tarihinde gerçekleştirilecek olan Olağanüstü Kurultayımızla ilgili bir açıklamada bulunmuş ve kapsamlı bir değerlendirmeyle birlikte aday olmayacaklarını kamuoyuna ilan etmişlerdir. Aldıkları kararı her zaman olduğu gibi saygıyla karşılıyorum. Böylesini kritik bir eşikte gelişmelere kayıtsız kalabilmem ve tarihin üzerime yüklediği sorumluluktan uzak durabilmem mümkün değildir.

Sürecin, usulüne ve geleneklerimize uygun olarak yürütülmesini temin amacıyla; Öncelikle partimizin kurulduğu günden itibaren büyük emekler sarf ederek bugünlere gelmesini sağlayan Kurucu Liderimiz ve aile büyüğümüz Sayın Meral Akşener’i ziyaret edip hayır duasını alacak, sonrasında da değerli dava arkadaşlarımız ve teşkilat mensuplarımızla birlikte partimizi TBMM’de temsil eden değerli milletvekillerimizle istişarelerde bulunacağım.

Aldığımız kararın ülkemize, milletimize ve partimize hayırlar getirmesini yüce Allah’tan niyaz ederim. 27 Nisan 2024 tarihinde yapılacak olan Seçimli Olağanüstü Kurultay’da Genel Başkanlığa aday olacağımı kamuoyunun bilgi ve takdirlerine arz eder, saygılar sunarım.''

Meral Akşener duyurdu! Kurultayda aday olmayacak Meral Akşener duyurdu! Kurultayda aday olmayacak

Kaynak: HABER MERKEZİ