Başkan Ahmet Cin, tramvayın vatman koltuğuna oturarak ilk seferi gerçekleştirdi. Tramvayı ilgiyle izleyen vatandaşlar, Başkan Ahmet Cin'e selam verirken, bazıları da cep telefonlarıyla tramvayı kayda aldı.

Tramvaya binen vatandaşlardan Emir Bartu Canyurt, deneyimlerini "Çok güzel, eğlenceliydi bizim için, sürüşü de çok iyi. İçerisinde çok eğlendik. Çok güzel bir hizmet, bununla dolaşmak çok eğlenceli. İstanbul’da çok fazla yoktu zaten, Pendik'e geldi. İstiklal Caddesine de görüyordum, Pendik'e de güzel oldu, Pendik'e yakıştı. Başkanımıza teşekkür ediyorum" şeklinde dile getirdi.

Diğer bir yolcu olan Zekeriya Kelleci, "Çok güzel bir düşünce. Pendik'e böyle bir şey lazımdı, biz bundan çok keyif aldık. Pendik'te niye olmasın ki? Çok güzel oldu. Sayın Ahmet Cin’e yaptığı bu icraatten dolayı teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Başkan Ahmet Cin ise projeyi şu sözlerle açıkladı: "Tarihi canlandırmak istedik. Daha önce burada faytonlar vardı ama faytonu getiremeyeceğimiz için onun yerine nostaljik tramvay hattını burada devreye almış olduk. İnşallah Pendik’imize canlılık getirecek. Osmanlı'nın ilk planlı yerleşim yeri yerinde de bu nostaljik tramvay hattımızda sefer yaparak vatandaşlarımızın nostaljik bir hava yaşamalarına imkan sağlamış olacağız."

Editör: Ali Özgür UZUN