İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın açıklamasına göre; İstanbul'un Beşiktaş, Avcılar, Esenyurt ve Kağıthane ilçelerinde gerçekleştirilen "Mahzen-29" operasyonlarında, organize suç örgütü üyesi olduğu tespit edilen 32 şüpheli gözaltına alındı. Operasyonlar, EGM KOM Başkanlığı koordinasyonunda, İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlükleri tarafından gerçekleştirildi.

Şüphelilerin; kasten adam öldürme, kasten adam öldürmeye teşebbüs, genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması, mala zarar verme, 6136 sayılı kanuna muhalefet, uyuşturucu imalatı ve ticareti, tehdit ve hakaret suçlarına karıştığı belirtildi. Operasyonlar neticesinde; şüphelilerin işlediği iddia edilen çeşitli suçlara ilişkin delillerin ele geçirildiği ve birçok silah ile uyuşturucu maddenin de bulunduğu ifade edildi.

Operasyonlar sonucunda toplam 34 adet ruhsatsız tabanca, 2 adet ruhsatsız otomatik tabanca, 3 farklı eylemde kullanılan araç ve araçlarda kullanılan 3 adet sahte plaka, satışa hazır paketlenmiş uyuşturucu madde, hassas terazi ve çok miktarda döviz ve Türk Lirası ele geçirildi. Operasyonların detayları ve şüphelilerin durumuyla ilgili soruşturmanın devam ettiği belirtildi.

Kaynak: İHA