ÖĞRETMENLER DERSE GİRMEDİ

İstanbul'da bazı öğretmenler, Eyüpsultan'da özel bir lisenin müdürü İbrahim Oktugan'ın, öğrencisinin silahlı saldırısıyla öldürülmesini protesto etmek için iş bırakma eylemi yaptı.

ÖĞRENCİLER OKULA GİTMEDİ

Eğitim sendikalarının çağrısıyla gerçekleşen protestoda, birçok okulda sendikalı öğretmenler derslere girmedi. Bu eylem nedeniyle okula gelen bazı öğrenciler, sınıfların boş olduğunu görüp geri dönerken, bazıları ise eylem haberini önceden alıp okula gitmedi. Velilerin bir kısmı, eylem yapılacağı duyurulduğu için çocuklarını okula göndermemeyi tercih etti.

Bu gelişmelerin sonucunda, bazı okullar normalde olduğu gibi kalabalık değildi. Avcılar'daki Mehmet Emin Horoz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Deniz Esen, okulda eylem olduğunu belirterek, "Okula geldik ama içeri alınmadık. Öğretmenler eylemdeydi, ders işlenmiyordu. Gelen birkaç öğrenci de okuldan ayrıldı. Yoklama bile alınmadı," dedi.

NE OLMUŞTU?

Alibeyköy Mahallesi Beste Sokak’taki özel lisede yabancı uyruklu öğrenci Y.K, okuldan atılmasından sorumlu tuttuğu okul müdürü İbrahim Oktugan’a (74) 7 Mayıs’ta silahla ateş etmişti. Odasında uğradığı saldırıda ağır yaralanan Oktugan, kaldırıldığı hastanede yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamamıştı.

Olayın ardından kaçan Y.K. polis ekiplerince yakalanmış, ertesi gün sevk edildiği adliyede tutuklanmıştı.

Kaynak: AA