İddiaya göre, Sultangazi'de yaşayan 17 yaşındaki Habil Y., 1 yıl önce arkadaşını çalıştığı çiğköfteciye ziyarete gitti. Müzikle ilgilenen ve sosyal medyada tanınan 17 yaşındaki Habil Y.'yi göreh şüpheliler, "fenomensin seni tanıyoruz burada ne işin var" diyerek silahla tehdit etti. Gencin koluna giren şahıslar silah göstererek "seni ormana gezmeye götürelim" deyince durumdan şüphelenen genç, "size kahve ikram edeyim" diyerek kafeye davet etti. Bunun üzerine taraflar kafeye gitti. Şahısların oturduğu sırada bir bahaneyle tuvalete giden Habil Y. kendisini lavaboya giderek polise ekiplerine aradı. Olay yerine gelen polis ekipleri, şahısları silahları ile birlikte yakaladı.

A W222461 02

'FECİ ŞEKİDE DARP ETTİLER'

1 Haziran'da tekrar arkadaşının yanına çiğköfteciye giden Habil Y.'yi gören husumetlisi, arkadaşlarına haber verdi. Dükkana gelen taraflar arasında önce tartışma ardından kavga çıktı. Burada 17 yaşındaki Habil Y. feci şekilde darbedildi. Kalabalık grubun arasında kalan genç yaralandı. Burnu kırılan ve yüzünden de yaralanan Habil Y. ambulansla hastaneye kaldırılırken, şahıslar ise olay yerinden kaçtı. Tedavisinin ardından taburcu edilen Habil Y. evine gönderilirken ailesi ise saldırganlardan şikayetçi oldu. Polis ekipleri ise kaçan şahısları yakalamak için çalışma başlattı.

'HAK EDEN HAKKINI YAŞAR ASLAN ABİLERİM'

Öte yandan gencin darp edildiği anların sosyal medyada paylaşıldığı ortaya çıktı. Görüntülerde “hak eden hakkını yaşar aslan abilerim” ifadelerinin yer aldığı görülüyor.

Kaynak: İHA