BARBAR İSRAİL SALDIRILARINI SÜRDÜRÜYOR

Filistin resmi haber ajansı WAFA'ya göre, İsrail savaş uçakları, Gazze Şeridi'nin orta kesimindeki Nusayrat Mülteci Kampı'nda bir evi hedef aldı. Bu saldırıda 2 Filistinli yaşamını yitirdi, 12 kişi ise yaralandı. Ayrıca, İsrail ordusunun Bureyc ve Megazi mülteci kamplarına düzenlediği yoğun top saldırılarında da çok sayıda kişi yaralandı.

SAVAŞ UÇAKLARIYLA VURDULAR

İsrail savaş uçaklarının Gazze kentinin güneydoğusundaki Ez-Zeytun Mahallesi'ne düzenlediği saldırıda en az 8 Filistinli hayatını kaybetti. Sağlık ekipleri, Gazze Şeridi'nin merkezindeki Nuseyrat kampında, İsrail savaş uçakları tarafından bombalanan evlerin enkazından er-Rai ailesinden 3 çocuk ve annelerinin cansız bedenini çıkardı.

15 BİNDEN FAZLA ÇOCUK CAN VERDİ

Gazze'deki Sağlık Bakanlığı, dün yaptığı açıklamada, İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda en az 15 bin 517'si çocuk, 10 bin 279'u kadın olmak üzere 37 bin 431 Filistinlinin yaşamını yitirdiğini ve 85 bin 653 Filistinlinin yaralandığını bildirdi. Enkaz altında halen binlerce ölü bulunduğu belirtilirken, halkın sığındığı hastane ve eğitim kurumlarının da hedef alınarak sivil altyapının tahrip edildiği ifade edildi.

Kaynak: AA