İngiliz bankacılık devi Standard Chartered, Bitcoin için yıl sonu tahminini açıkladı. Banka analistlerine göre, ABD istihdam verilerinin pozitif gelmesi halinde Bitcoin'in haziran sonuna kadar 80 bin doları aşabileceği belirtildi. Analizde, spot Bitcoin ETF'lerine girişlerin devam etmesiyle Bitcoin'in yıl sonuna kadar 150 bin dolara ulaşabileceği öngörüldü. Banka, 2025 yılı sonu için 200 bin dolar tahminini yineledi.

En Yüksek Seviye

Kripto piyasası, faiz indirimi beklentilerinin etkisiyle yeniden yükselişe geçti. Bitcoin, 71 bin doları aşarak mayıs ayından bu yana en yüksek seviyesini gördü. Ethereum ise 3 bin 900 dolara yaklaştı.

ABD Seçimlerinin Etkisi

Standard Chartered Forex ve Dijital Varlıklar Araştırma Başkanı Geoffrey Kendrick, "ABD seçimlerini Trump'ın kazanması durumunda Bitcoin'in yıl sonuna kadar önce 100 bin dolara ve daha sonra 150 bin dolara ulaşmasını bekliyorum” dedi. 

Yatırımcılar yarın açıklanacak ABD istihdam verilerine odaklanmış durumda. Beklentiler, istihdamın 185 bin kişi artacağı yönünde. Öncü veriler ise istihdam piyasasında zayıflamaya işaret ediyor.

Kaynak: istiklal.com.tr