İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, eşi Dilek İmamoğlu ve oğulları Mehmet Selim İmamoğlu ile Semih İmamoğlu oylarını Beylikdüzü’nde Emin Yükseloğlu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde kullandı.

2244 numaralı sandığın bulunduğu sınıfa giren İmamoğlu, eşi ve oğlu, gerekli kontroller için kimliklerini sandık görevlilerine verdi.

Ekrem İmamoğlu daha sonra kabine geçip oyunu kullandı.

Basının da yoğun ilgisiyle karşılaşan İmamoğlu, oyunu kullandıktan sonra basın mensuplarına yaptığı açıklamada "Hayırlı uğurlu olsun. Şehrimiz, ülkemiz, ilçemiz, bütün beldeler, bütün ilçeler, bütün iller, bütün büyükşehirler... Milletimizin huzuru, barışı, bir arada yaşama mutluluğu; inşallah bolluğa, berekete vesile olur" dedi.

"SANDIĞIN KORUNMASI VATANDAŞLARIMIZLA BİRLİKTE YÜRÜTÜLMEKTE"

Ekrem İmamoğlu oy kullandığı okuldan çıkışta açıklamalarda bulundu, İmamoğlu açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

"Bugün Türkiye'nin her yerinde İstanbul'da yerel seçim yaşıyoruz. Ramazan ayındayız, dilerim ve isterim ki bugün Ramazan ayının o bütün güzel duygularının yaşandığı ve hem oy kullanma esnasında hem sonrasında, hiçbir sorunun hiçbir sıkıntının olmadığı. Sandık iradesinin kimsenin hakkına sıkıntı gelmeden sonuç neyse vatandaşımız kime oy kullanmışsa onun en doğru şekliyle sonucun ilanıyla göreve başlamasını, bu seçimin problemsiz geçmesini elbette diliyoruz.

Bugün ailemizle eşimle ve iki oğlumla birlikte oylarımızı kullandık. Oy, demokraside vatandaşlarımızın kutsal hakkıdır ve bu hakkın sandığa atıldığı an itibariyle korunması da şarttır. Elbette bunun korunması ve muhafaza edilmesiyle ilgili kurumlar bellidir ama ne yazık ki bazı konulardaki eksiklikler giderlmediği için sandığın muhafaza edilmesi, şahitliğin ötesinde görev alan vatandaşlarımızla birlikte yürütülmekte. Umarım çağdaş bir seviyeye ulaşır, ülkemizde oy kullanma biçiminin, oy sayım biçiminin ve sonuca dönüşmesinin hiçbir sorun yaşanmayacağı şekilde var olmasını da ilerleyen seçimlerde ve yıllarda hep birlikte yaşarız. "

Editör: Çağrı Fatih CEBECİ