Sanatçı Kadir İnanır’ın sağlık durumunu tüm Türkiye sorguluyor. İnanır'ın bilinci kapalı şekilde Ümraniye Eğitim Araştırma Hastanesi'ne sevk edildiği belirtildi. Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Necdet Sağlam, oyuncunun durumuna dair açıklamada bulundu. Peki Kadir İnanır'ın sağlık durumu nasıl?” İşte ayrıntılar…

KADİR İNANIR'IN SAĞLIK DURUMU NASIL?

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Necdet Sağlam, sanatçının durumuna dair yaptığı açıklamada, "Sabah saatlerinde sanatçımız Kadir İnanır hastanemize ambulansla geldi. İlk geldiği andan itibaren acil ekibimizi toparladık. İlk değerlendirmede geldiğinde sağ tarafında felç vardı. Şuuru kapalıydı" dedi.

Değerlendirmeler neticesinde tetkikler yapıldığını aktaran Sağlam, şu bilgileri verdi;

"Beyin tomografisi çekildiğinde, beyni besleyen ana damarda bir tıkanıklık tespit edildi ve acil girişimsel radyoloji ekibimiz, nöroloji ekibimiz ve beyin cerrahisinden arkadaşlarla birlikte, anestezi doktorlarımızın entübasyon sonrası ilk 2 saat içerisinde çok başarılı bir işlem gerçekleştirdi. Ana damardaki pıhtı alındı. Beynin beslenmesi sağlandı. İşlemden sonra çekilen MR görüntülemesinde işlemin başarılı olduğu teyit edildi ve beyin beslenmesi şu anda iyi. Ancak yoğun bakıma alındı. Entübe olarak yoğun bakımımızda izleniyor. İlk 24, 48 saat içerisinde uyandırma yapılmayacak. Gelişebilecek komplikasyonlar ya da yeni bir kanama olmadığı müddetçe inşallah olmayacak, çünkü işlem başarılı."

DURUMU ŞU ANDA İYİ

Prosedür gereği şu an yoğun bakımda İnanır'ın uyutulduğunu aktaran İnanır'ın arkadaşlarından Said Yavuz, "Yeni bir şey oluşup, oluşmayacağına bakacaklar. Şu anda durumu iyi. Sevenlerine de müjdeyi verebiliriz, şu anda hayati tehlikesi yok” dedi.

Usta oyuncu Kadir İnanır’dan kötü haber! Usta oyuncu Kadir İnanır’dan kötü haber!

Kaynak: İstiklal Gazetesi