TFF 2. Lig Play-Off 3. turunda deplasmanda Iğdır FK'ya 2-1 mağlup olan Kastamonuspor, maç sonrasında ciddi bir saldırıya maruz kaldı.

TAKIM OTOBÜSÜ TAŞLANDI

Kastamonuspor futbolcuları ve teknik ekip, karşılaşmanın ardından otele dönmek için yola çıktıklarında bir grup taraftarın saldırısına uğradı. Saldırganlar, takım otobüsünü taşladı ve ardından otel önünde sözlü ve fiziki saldırılarını sürdürdü. Taş ve soda şişeleriyle gerçekleştirilen saldırıda, kaleciler Abdullah Yiğiter ve Yasin Davuş başlarına aldıkları darbelerle yaralandı. Polis ekipleri, olay yerine gelerek grubu uzaklaştırmaya çalıştı.

N K Ö M L

"TÜM MERCİLERE ŞİKAYET YAPILDI"

Kastamonuspor Başkanı Cengiz Aygün, yaşanan olaylar sonrası yaptığı yazılı açıklamada, "Şu anda benim gündemimde takımımın sağ salim Kastamonu’ya dönmesi var. Tüm mercilere gerekli şikayetler yapıldı. Olmadı Iğdır'ım, olmadı. Iğdır halkıma bu yakışmadı, çocuklarımın akan her kanının hesabı sorulacaktır. Bu kin bu nefret neden, bizler kardeşiz. Iğdır Valimiz, Iğdır Emniyet Müdürüm, Jandarma Alay Komutanım lütfen görevlerinizi yerine getirin. Kastamonulu aciz değildir. Kastamonulu herkesi sever ama haksızlık karşısında duran dilsiz şeytandır. Iğdır benim ülkemin bir parçasıdır. Bir grup Iğdırlının yaptığını, tüm Iğdır'a mal etmem. Ancak Iğdır’da güvenlik zafiyeti var, tüm devlet birimlerimizi göreve davet ediyorum" ifadelerini kullandı.

A W210494 03

Editör: Hasan DEMİRCİ