Son günlerde internette paylaşılıp özellikle Türk malı olarak hitap edilen bazı firmaların fırsatçılık yaptığını gördüm.

Son günlerde internette paylaşılıp özellikle Türk malı olarak hitap edilen bazı firmaların fırsatçılık yaptığını gördüm. Tabi bunu sosyal medya paylaşımı olarak gördüğüm için araştırma gereği duydum. Nitekim; ''bir devede 4 ayak olduğunu bilsen de yine say'' mantığına uyarak bu fırsatçı düşünülebilecek firmaları araştırdım ve bazı ürünlerde boykottan sonra haddince fiyat artışı kanaatine vardım. Hatta bazı online karşılaştırma yapıp, ürün satın alınan sitelerde de teyidini yaptım.

Bazı firmaların boykotu firsat bilip; nasıl olsa bizim ürünleri alacak düşüncesine dayanıp fiyatlarda ciddi oranda oynama yaptıklarını net olarak tespit ettim. Bu gerçekte düşündüğümüzde maalesef zaten var! Bizim ülkemizde ne zaman fırsatçılık bitti ki? Öte yandan derin araştırmayı seven biri olduğum için detaylı bir araştırmada da boykot edilen firmaların raflarındaki Türk malı ürünlere kasti olarak zam yaptıklarını da gördüm. Neden? Milleti o Türk malı ürünlerden soğutmak ve kendi ürünlerine tekrar sevk ettirmek için!

Kısa mantıklıca düşünmemiz gerekirse bizim ülkemizde FIRSATÇILIK dünya batsa da bitmez. Ülkemizde; Şuursuzluk, bilinçsizlik ve araştırmamazlık almış başını gidiyor. Bizde bu 3'ü varsa zaten yukardaki 2. seçeneğe gerek kalmıyor! Kısa da olsa umarım bu yazı birilerine gider ve bişeylere de vesile olur. Allah sonumuzu hayır eylesin diyerek yeni yazılarımda yeniden görüşmeyi ümit ediyorum...