House of the Dragon dizisinin 2. sezonu büyük bir heyecanla bekleniyor. House of the Dragon'un 10 bölümlük ilk sezonu 21 Ağustos 2022 yılında izleyicisi ile buluşmuştu. Şimdi ise House of the Dragon'un 2. sezon bölümleri bekleniyor. House of the Dragon’ın dizisinin ikinci sezonda da ilk sezondaki olayları bir müddet sürecek. Olaylar yine Rhaenyra ve Alicent'ı merkezine alacak. Peki "House of the Dragon 2. sezon çıktı mı, ne zaman çıkacak? House of the Dragon 2 sezon hangi platformda?” İşte araştırılan soruların yanıtları…

HOUSE OF THE DRAGON 2.SEZON NE ZAMAN? HOUSE OF THE DRAGON 2. SEZON HANGİ PLATFORMDA YAYINLANACAK?

HBO dizisi House of the Dragon'ın Haziran 2024'te ikinci sezonuyla izleyicilerin karşısına çıkacağını belirtmişti.

House of the Dragon ikinci sezonu, Ateş ve Kan kitabından uyarlanarak ekranlara gelecek. Game of Thrones olaylarından çok önceki Targaryen krallarının tarihini anlatacak. Dizinin 2. sezonunda neler olacağını merak edenler için ise, kitapta yaşanan olaylar neticesinde aktarılabilecek ipuçları yeni sezonda ejderha savaşlarına, suikastlara ve yeni karakterler ağırlıkta olacak.

HBO, yayınladığı fragmanlar ile birlikte sezonun çıkış tarihini de resmen duyurdu. Yeni sezon, 16 Haziran 2024 tarihinde çıkacak. Amerika yayınından hemen sonra da House of the Dragon ikinci sezonu 17 Haziran'da Türkiye’de BluTV'de yayınlanmaya başadı. 

HOUSE OF THE DRAGON 2. SEZON OYUNCULARI KİMLERDİR?

House of the Dragon'ın ikinci sezonun oyuncu kadrosunda pek çok başarılı isim yer alıyor. Dizinin kadrosunu merak edenler için kadroyu şu şekilde listeleyebiliriz;

“Matt Smith, Emma D’arcy, Olivia Cooke, Eve Best, Steve Toussaint, Fabien Frankel, Ewan Mitchell, Rhys Ifans, Harry Collet da olmak üzere dizinin ikinci sezonunda bu isimleri yeniden izleyici karşısına çıkacak. Aynı zamanda Tom Taylor, Gayle Rankin Alys, Simon Russel Beale, Freddie Fox ve Abubakar Salim de kadroya dahil oldu.

Kaynak: istiklal.com.tr