Kan donduran olay 2 Haziran’da öğle saatlerinde meydana geldi.

Düğün öncesinde damat evinde toplanan davetlilerden bazıları havaya ateş açmaya başladı. Havaya ateş açan gruptan Ö.A.'nın silahı bir anda tutukluk yaptı.

O sırada tutukluk yapan tabancasını düzeltmeye çalışan Ö.A.'nın silahı ateş aldı.

A W230584 03

KÜÇÜK ÇOCUK YERE SIĞILDI

Silahın ateşlendiği anda yakında bulunan Ö.A.'nın 13 yaşındaki akrabası Seyfi Efe Sarıoğlu, başından vurularak yere yığıldı.

Acilen hastaneye kaldırılan küçük Seyfi, 15 gün boyunca yaşam mücadelesi verdi.

5 kez kalbi duran 7. sınıf öğrencisi, yapılan tüm müdahalelere rağmen Kurban Bayramı'nın ilk gününde hayatını kaybetti. Akrabasını vuran Ö.A. ise tutuklandı.

Minik Seyfi'nin acılı eniştesi Kayahan Yücetürk, “Bu arkadaşın da silahı devamlı tutukluluk yapıyordu. Uyarmışlar da yani bir türlü dinlememiş. İnsanlar örnek alsınlar. Bir aile yandı iki taraf da yandı. Biraz dikkatli olsunlar. Kimse yanmasın bir daha” dedi.

A W230584 06

“HİÇ KİMSE SİLAH SIKMASIN”

Mahalle sakinlerinden Sinan Pehlivan, korkunç olay ile ilgili “Bir daha köylerde olsun, şehirlerde olsun böyle canlar yanmasın. Bu aile yandı perişan oldu. Çocuğumuz 13 yaşında. Çok da güler üç yüzlü çok tatlı dilli bir çocuktu. Burada da şehirlerde de hiç kimse silah sıkmasın. Her tarafta silah sıkılıyor. Bu ne demek ya? Bunlar bırakılsın artık. Buna bir yasak getirilsin veya cezalar büyütülsün yani” dedi.

Kaynak: İHA