İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ekipleri, dün Haliç Köprüsü'nde asfalt yenileme çalışması başlattı. Bu çalışmalar nedeniyle köprünün Ankara istikametine giden iki şeridi trafiğe kapatıldı ve kilometrelerce uzayan trafik havadan görüntülendi.

A W240021 04

Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı ekipleri, E-5 Karayolu Haliç Köprüsü'nde eski asfaltı yenilemek amacıyla dün gece saat 23.00'te çalışmalara başladı. Bu nedenle, metrobüs yolu ve köprünün Ankara yönündeki orta şeridi trafiğe kapatıldı. Trafik akışının yan yoldan sağlanacağı duyuruldu.

A W240021 03KİLOMETRELERCE ARAÇ KUYRUĞU OLUŞTU

Çalışmaların 8 Temmuz saat 05.00'e kadar tamamlanması planlanırken, trafikte yoğunluk yaşandı ve kilometrelerce araç kuyruğu oluştu. Trafik yoğunluğu, havadan çekilen görüntülere yansıdı. Yenibosna'dan Haliç Köprüsü'ne gitmek isteyen sürücüler, yaklaşık 1.5 saat boyunca trafikte beklemek zorunda kaldı. Metrobüs seferlerinin de yan yoldan devam ettiği görüldü.

Çalışmaların süresince sürücülerin alternatif güzergahları kullanmaları tavsiye edildi. Bu süreçte İBB ekipleri, trafiği minimum seviyede etkilemek için yoğun çaba sarf ediyor.

A W240021 05

- ÇALIŞMALAR 8 TEMMUZ'A KADAR SÜRECEK

İstanbul Büyükşehir Belediyesince (İBB), metrobüs yolunda yapılacak asfalt yenileme çalışması kapsamında 3 Temmuz'da saat 23.00'ten itibaren Haliç'teki orta köprünün Kadıköy istikametinin trafiğe kapatılacağı duyurulmuştu.

Eskiyen ve yer yer sürüş konforunu etkileyen yoldaki asfaltın değiştirilmesi amacıyla yapılacağı belirtilen çalışmanın 8 Temmuz saat 05.00'e kadar tamamlanmasının planlandığı duyurulmuştu.

Çalışma süresince D-100 kara yolu Haliç orta köprüsünün Kadıköy istikametinin trafiğe kapalı olacağı, bölgede trafik sirkülasyonunun yan yoldan sağlanacağı kaydedilmişti.

Kaynak: İHA