Meteorolojinin şiddetli yağış uyarısının ardından dünden beri yağışlı havanın etkisi altında olan Hatay'da şiddetli sağanak ve fırtına hayatı olumsuz etkiledi. Pazartesi günü okulların tatil edildiği İskenderun ilçesinde akşam saatlerinde fırtınayla birlikte şiddetli yağış yeniden etkisini gösterdi.

Kuvvetli sağanak caddeleri göle çevirirken, ilçede okullar bir kez daha tatil edildi. Özellikle sahil kesiminde meydana gelen çökmeler sebebiyle sular altında kalan İskenderun ilçe merkezindeki olumsuz hava şartları nedeniyle 28 Kasım Salı günü de bazı okullarda eğitime ara verildi.

İskenderun Kaymakamı Mehmet Sefa Demiryürek, ilçede 4 okulda eğitime bir gün ara verildiğini duyurdu. Kaymakam Demiryürek, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"Sahil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Şemsettin Mursaloğlu Anadolu Lisesi, Hanifi Uysal Ortaokulu ve aynı binayı kullanan İnönü Ortaokulu, bahçelerindeki su birikmesi ve ulaşım yollarının kapalı olması sebebiyle eğitim öğretime yarın da ara vereceklerdir."

Öte yandan Hatay'ın Samandağ ilçesinde de geceden bu yana etkili olan şiddetli rüzgar ve sağanak nedeniyle bazı evler su altında kaldı. İlçede gün boyu devam eden yağmur, gece geç saatlerde etkisini artırdı. Fırtınanın da başlamasıyla Deniz Mahallesi'nde denizin taşması ile bazı evleri su bastı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan verilere göre; Hatay'da 5 günlük hava tahminlerinde yağış yerini az bulutlu havaya bırakıyor. Salı günü az bulutlu hava beklenirken, en yüksek sıcalık 15 derece seyredecek.

Çarşamba, perşembe, cuma ve cumartesi günleri ise hava parçalı bulutlu seyredecek. Beklenen en yüksek sıcaklık 18 derece.