Manchester United'ın tartışılan kalecisi Andre Onana, Şampiyonlar Ligi'ndeki Galatasaray maçında da gecenin en çok konuşulan ismi oldu.

Hakim Ziyech'in attığı frikik gollerindeki hatalarıyla dikkat çeken Andre Onana, Kerem Aktürkoğlu'nun golünde de kapattığı köşeden topu filelerinde gördü.

Andre Onana'nın kötü performansı İngiliz basınında da gündem oldu. Birçok yayın organı, Onana'yı manşetlerine taşıdı.

Daily Mail: United korkutucu atmosferiyle ünlü bir stadyumda harika bir futbol oynadı ve üç muhteşem gol attı ancak kalecileri Andre Onana'nın yaptığı iki korkunç hata Galatasaray'ın iki gollü farktan iki kez geri dönerek 3-3'lük beraberliği yakalamasını sağladı. Erik ten Hag'ın takımı bir maç kala A Grubunun dibinde kaldı.

Mirror: Onana öyle bir noktaya geldi ki gecenin en büyük sorumlusu haline geldi.

Daily Star: Andre Onana, Manchester United formasıyla unutulmayacak bir an daha yaşadı. Galatasaray'a 2 gol hediye etti. Manchester United taraftarı gördüklerine inanamadı ve bir taraftar "Onu izlemesi acı verici" ifadelerini kullandı.

The Sun: Andre Onana rezil oldu. Topu yakalamak gibi bir görevi vardı ama serbest vuruşta topu kendi kalesine gönderip Galatasaray'ın can simidi oldu. Taraftarlar Onana ile dalga geçti.

Öte yandan The Sun, bazı taraftarların Onana yorumlarını da paylaştı:

"Onana profesyonel bir futbolcu olamaz. Nesi var bunun!"

"Hepsi Onana'nın yüzünden. Bu şimdiye kadar gördüğüm en kötü kaleci."

"Onana kesinlikle şok edici."

"Onana uzun zamandır gördüğüm en kötü kaleci."

Sky Sports: Fırtınalı bir İstanbul gecesinde Andre Onana'nın iki hatası ve Kerem Aktürkoğlu'nun müthiş vuruşu, Manchester United'ın Şampiyonlar Ligi umutlarının pamuk ipliğine bağlı kalmasına neden oldu.