9 Mayıs 2003 doğumlu olan oyuncu Mete GÖK, bu kitabıyla şiir yazma konusundaki yeteneğini ortaya koymuş oldu. Bilindiği gibi genç şair ve yazar Gök, Özel Ata Koleji’nden mezun olduktan sonra Sadri Alışık Kültür Merkezi’nden oyunculuk eğitimi almıştı. Ardından diksiyon, kamera önü oyunculuk eğitimlerini de tamamlamıştı. 2023 yılında iki sinema projesinde oynayan ve ulusal  gazetelerde haftalık köşe yazarlığı yapan şairin bu kitabında birbirinden güzel birçok şiir bulunmaktadır.
 
Örneğin;

uzaklaşma, yanaş rüzgârlı göğüme
gidersen, sular altında kalırım,
bin bir yara alırım yorgun gövdemden.

Yine ayrıca;

  gök mavisi, zaman gelir,
kuşlar konar omuzlarımıza,
avuçlarımızdan su içerler, dağılırız
aşk gibi kan revan içinde kalırız.
gibi güzel mısralara imza atan şair Mete Gök’ün satışta olan Gök Mavisi Şiirler adlı şiir kitabı onun ne denli güçlü bir kaleme sahip olduğunu ortaya koymaktadır. Oyunculuğuyla adından söz ettiren Gök, bu kez de şiirde yetkin olduğunu ispatlamış oldu. Mete Gök için bu kitap yazarlık dünyasında önemli bir adım olmasının yanı sıra yeni ve güçlü eserler vücuda getireceğinin de müjdecisi niteliğindedir.
 
Ünlü dergilere kapak olan genç oyuncu ve yazarın kariyer basamaklarında emin adımlarla yükselişi hızla devam etmektedir.

Whatsapp Görsel 2024 05 20 Saat 20.12.35 B8C86633

Editör: Senem KAYA