Giresun'un Bulancak ilçesinin CHP'li Belediye Başkanı Necmi Sıbıç, önceki dönem AK Parti'li Belediye Başkanı tarafından Türkiye Gençlik Vakfı'na (TÜGVA) ücretsiz olarak tahsis edilen binayı geri aldı. Meclis kararıyla geri alınan binanın evlendirme dairesi yapılacağı açıklandı.

BİNANIN TAHSİSİ İPTAL EDİLDİ

Gazete Duvar'dan İsmail Akduman'ın haberine göre, Bulancak'ın önceki dönem Belediye Başkanı olan AK Parti'li Recep Yakar, belediyeye ait olan ve ilçe merkezinde bulunan 2 katlı müstakil binayı 10 yıllığına ücretsiz olarak TÜGVA'ya tahsis etmişti. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Bulancak Belediye Başkanı seçilen Necmi Sıbıç, haziran ayı meclis toplantısında bu konuyu gündeme getirerek binanın geri alınmasını talep etti.

EVLENDİRME DAİRESİ YAPILACAK

Meclis toplantısında, önceki dönem meclis kararıyla 10 yıllığına vakfa ücretsiz tahsis edilen binanın tahsis kararının kaldırılması oy çokluğuyla kabul edildi. Belediye Başkanı Sıbıç, binanın tahliyesi için gerekli sürecin başlatıldığını belirterek, "İlçenin evlendirme dairesine ihtiyacı var. Bizim de böyle bir binamız var. Bu binayı evlendirme dairesi olarak değerlendireceğiz" dedi.

Kaynak: istiklal.com.tr