Gezi Direnişi sırasında İstanbul Valisi olarak görev yapan ve 15 Temmuz’dan sonra FETÖ’den 20 ay hapis yatan Hüseyin Avni Mutlu, Gezi’nin 11. yılında avukat olduğunu duyurdu ve şu ifadeleri kullandı:

“Bugün Avukatlık yeminimizi yaptık ve ruhsatımızı aldık. Uzun yıllar Kaymakamlık, Valilikler sonrası Silivri’de 20 aylık haksız tutukluluklar. Yargıtay’da tamamı lehimize beraat ile sonuçlanan bir sürü örgüt iftiraları, yalan ve haksızlıklar. Bundan sonrası da Avukatlık ile Adalet için devam edecek bir ömür.

Her şey için Allah’a hamd olsun. Nihayette hesapların adil ve seri görüleceği ahirete yolculuk. Herkes hazır mı, biz çoktan hazırız. Biz şimdi 68 yaşında da olsak, 28 yaşında gibi inançlı, azimli ve heyecanlı, sağlıklıyız hamdolsun. Müvekkillere adalet için hizmet edeceğiz. Lakin gerçek Vekil dünyada da, ahirette de Yüce Allah. Sadece O’na kulluk ediyor ve sadece O’ndan yardım bekliyoruz. Elhamdülillah…”

Mutlu'nun bu paylaşımı, uzun süredir devam eden hukuk mücadelesinin ardından yeni bir meslek yolculuğuna adım attığını ve adalet için çalışmaya devam edeceğini gösteriyor.

Kaynak: istiklal.com.tr