Trendyol Süper Lig'in 30. haftasının son maçı olarak oynanan Trabzonspor-Fenerbahçe karşılaşmasında çıkan olaylar gündemdeki yerini koruyor. Maçın ardından Trabzonsporlu taraftarlar ve Fenerbahçeli futbolcular arasında çıkan kavganın kilit ismi olan Osayi Samuel, ülkesinin basınına gündem olacak açıklamalar yaptı.

Trabzon'da ortalık karıştı! Maç sonu taraftar sahaya girdi Trabzon'da ortalık karıştı! Maç sonu taraftar sahaya girdi

“ARKADAŞLARIMIZI SAVUNDUK”

Fenerbahçe'nin Nijeryalı yıldızı, maç sonunda karıştığı kavganın nedenini 'Adrenalin' olarak gösterdi. Osayi Samuel, yaptığı açıklamada ''Sanırım yaptıklarım adrenalinden de kaynaklanıyordu. İlk dakikadan itibaren bize cisimler fırlattıklarını bildiğim için içimde bir huzursuzluk vardı. Sadece ben değildim, arkadaşlarını savunmak için mücadele eden başka takım arkadaşlarım da vardı'' ifadelerini kullandı.

“NASIL NEFSİ MÜDAFAA OLMAZ!”

Osayi Samuel, PFDK sevkleri öncesinde kendisini savundu. Yaptıklarının geçerli bir nedeni olduğuna vurgu yapan Nijeryalı futbolcu, ''Bazı insanlar yaptıklarımın nefsi müdafaa olmadığını söylüyor. Biri size elinde bir bıçakla geliyorsa bu nasıl nefsi müdafaa olmaz! Tribünlerden çıkıp sahaya geliyorlar. Sadece takımımı ve arkadaşlarımı savunmak zorundaydım. Daha önce hiç yaşamadığım bir durumdu. Çok korkutucuydu'' ifadelerini kullandı.

“ELLERİNDE BIÇAKLAR VARDI”

Fenerbahçe'nin bu sezonki başarısında büyük pay sahibi olan Osayi Samuel, Trabzonspor maçıyla ilgili şok bir iddiada da bulundu. Sahaya giren taraftarların elinde bıçaklar olduğunu söyleyen Osayi, ''Bir şekilde maçı kazanmayı başardık, çünkü çok iyi oyuncularımız var. Yolumuza birçok engel koymaya çalışsalar da yine de kazanmanın bir yolunu bulduk. 3-2 kazandık. Açıkçası, Türkiye'de çoğu takım sahanın ortasında kutlama yapmayı sever. Biz de öyle yaptık. Evimizde tek maç kaybettik ve o da Trabzonspor'a karşıydı, onlar da sahanın ortasında sevindi. Ortada kutlama yaptılar. Orada hiçbir şey olmadı. Biz sahanın ortasında sevinince, bazı taraftarlar sahaya girdi, ellerinde bıçaklar vardı ve takıma saldırmaya çalıştılar'' ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA