Bu olay nedeniyle hasat şenliği iptal edildi. İzmit Belediyesi'nin Çayırköy Mahallesi'nde gerçekleştirdiği Çilek Köyü projesinde bugün yapılması planlanan hasat etkinliği öncesinde, yetkililer alana gittiklerinde çileklerin olmadığını fark etti. 

İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Lütfü Obuz, hırsızlık olayının yaşandığı Çilekköy’ü ziyaret ederek Kırsal Hizmetler Müdürlüğü personelinden bilgi aldı ve alanda inceleme yaptı. Çayırköy’de bulunan arazinin giriş kapısının ve kenarındaki tel çitlerin bazı noktalardan zorlandığı görüldü.

Obuz, yaptığı açıklamada, "Belediyemizin Çayırköy’de bulunan 13 dönümlük arazisinde Çilek Hasadı etkinliğimiz olacaktı. Hasadımızın karnaval havasında olması adına aylardır personelimiz emek vermekteydi. Bu hasattan elde edilecek gelir kız öğrencilerimize katkı olacaktı. Dün akşam karalama amaçlı mı yoksa başka bir amaçla mı yapıldı bilmiyoruz ama bir hırsızlık olayı yaşandı. Bu olayı inşallah emniyet güçlerimiz ortaya çıkaracaktır. Bunu yapanları en kısa zamanda hukukun önüne çıkartıp gerekli cezaları almasını sağlayacaktır diye umut ediyoruz. Başkanımız asla kız öğrencilerimizi mağdur etmez" dedi.

Obuz, kız öğrenciler için bu hasat şenliğinin ileriki tarihlerde en güzel şekilde gerçekleştirileceğini ve öğrencilerin üzülmemesi gerektiğini belirtti. Emniyet güçlerinin bu konuda duyarlı olmasını beklediklerini ifade etti.

Kaynak: İHA