Dün Kocaeli Gebze'de yaşanan olayda, Alaettin Kurt Anadolu Lisesi öğrencilerinin mezuniyet töreni vardı. Ancak, bu törene elbise giyen kız öğrenciler, okul yönetimi tarafından dahil edilmedi. Velileri ile okulun kapısından içeri dahi alınmayan öğrencilere, bu haksız durum karşısında erkek öğrencilerde, arkadaşlarını yalnız bırakmayarak eşlik ettiler. Okulun önünde uzun süre vakit geçiren, öğrenciler ve veliler müdürle konuşmak isteselerde konuşamadılar. 

Edinilen bilgilere göre, veliler ile okul yönetimi arasında çıkan tartışmanın ardından, jandarmalar olay yerine geldi. Ardından ise bir velinin bu durumu Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan'a aktarması ile, Doğan okula gelerek, öğrencilerin mezuniyet törenine katılmasını sağladı.

Kocaeli Valiliği ise, yüksek ses getiren bu olay ile ilgili açıklama yaparak, "Gebze ilçemizdeki bir okulun mezuniyet töreninde meydana geldiği iddia edilen ve bazı sosyal medya hesapları ile basında yer alan iddia ve haberlerle ilgili  olarak gerekli incelemeleri yapmak üzere Valiliğimizce iki Eğitim Müfettişi görevlendirilmiştir.  Konu tüm yönleriyle incelenmektedir" ifadelerini kullandı.

Kaynak: istiklal.com.tr