Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye, güney sınırlarının hemen ötesinde Suriye'nin ve Irak'ın kuzeyinde bölücü örgütün bir teröristan kurmasına asla izin vermeyecektir" dedi. Savaş lobileri, bölgemizde ve dünyada ekonomik maliyeti günden güne artan savaşların bitmemesi için çalışıyor. Başarılı da oluyorlar.  İsrail’in, ABD ve batı desteğiyle Gazze halkını hedef aldığı katliamları soykırım seviyesinde.

7 Ekim’den bu yana katledilen sivil sayısı 36 bin 500’ü aştı, çoğu en az bir uzvunu kaybetmiş yaralanan sivil sayısı 80 binin üzerinde. Havadan savaş uçakları, karadan ve denizden süren saldırlar yaşam alanlarını yıktı. Bu vahşeti yönetenlerin destekçileri bırakın katilleri durdurmayı bölgeye yayılması tehlikesini de önemsemez şekilde davranıyorlar. Nitekim bugün İsrail-Lübnan savaşı gündemde. Yaşananları adeta “Savaş lobileri ellerini ovuşturuyor, bölge yeniden dizayn ediliyor” değerlendirmeleriyle normalize ediyor analistler. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Gazze’deki süreç boyunca gerek iç kamuoyuna gerekse de dünyaya verdiği mesajlarda, ülkemizin sınırında teröristan kurulmasına izin vermeyeceği mesajı bu noktada önemli. Küresel güçler, sivillerin vahşice katledildiği kararları dünyaya dayatırken hayatını kaybeden onbinlerce insanın önemi yok. Ancak o onbinlerce insanın her biri için aileleri, yakınları için hayat bitiyor.

52Cc2D8C 5F95 4723 A353 E64188C1Af04

‘GAZZE’DE EREN’LERİ BIRAKSINLAR’

Tüm bunlar yaşanırken Trabzon'un Maçka ilçesinde 11 Ağustos 2017'de Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik ile birlikte PKK’lı teröristlerce 15 yaşında şehit edilen Eren Bülbül’ün annesi Ayşe Bülbül, İstiklal Gazetesi Yazarı Arzu Erdoğral’a konuşarak Gazze’deki katliamlarla ilgili duygularını paylaştı.

Ayşe Bülbül, “Görüntüleri gördüğüm zaman ne hissetmiyorum ki yavrum, ben bunu defalarca her yerde söylüyorum. Ben bir Eren’in acısını yere göğe sığdıramadım. Gazze’de nice Erenlerimiz, nice annelerimiz, nice babalarımız, nice kardeşlerimiz katlediliyor bunu şiddetle kınıyorum.” dedi. Gazze’de Erenleri bıraksınlar” çağrısı yapan Anne Bülbül, “Onların vicdanları yok mu? Ne evlatlar, ne canlar katledildi. Geride kalanlar da yoksulluk, çile  açlık? Çekilir mi açlık? İmkansız içinde kalıyorlar. Bir yıla gireceğiz bıraksınlar artık yakalarını.” şeklinde konuştu.

9E90C5Cb 469D 475E A2B9 96692F7083D9

İSRAİL’İN ARKASINDA DURANLARA YAZIKLAR OLSUN

Ayşe Bülbül sözlerine şöyle devam etti: “İsrail bunu kendi kendine yapmıyor, onların arkasında duranlara da yazıklar olsun. Artık birileri bunlara dur desin Onların arkasında durmasınlar ellerinden geleni yapsınlar ve onlara desinler bırakın Gazzelileri… Göz göre insanlar toprağını, vatanını bırakır mı? Tamam şimdiye kadar gidenler gitti. Sen olsan, seni , beni korkutsalar, vatanını toprağını bırakır mısın? Ama artık toprak da bitti. İsrail terör örgütü yerine geçmiş kimsenin sesini duymuyor.

MÜSLÜMAN OLAN YEMEK YEMEYİ AKLINA ZOR GETİRİR

Haberlerde çoluk çocuğun çığlığını, bağırışmasını, katledilmesini görüyoruz. Bırak uyumayı yemek yiyemiyoruz. Yemeği aklına nasıl getirebilirsin Müslüman olan da aklına zor getirir. Gece bile yatarken kumandalar başımın altında yatıyorum. Benimde bu sene sağlık sorunlarım oldu akşamları uyuyamıyorum karaciğerimde yağlanma akciğerimde iltihaplanma nefes problemi yaşıyorum nefes problemi geçirdiğim anda kalbime ve beynime oksijen gitmiyor oksijen gitmediği için akşamdan makineye bağlı yatıyorum bu makine olsa 1-2 ay 1-2 yıl  değil ömrümün sonuna kadar makineye bağlı yatacağım. Biz evimizin içinde Cenab-ı Mevlam’dan gelen rahatsızlığı üstleniyoruz, zorlanıyoruz.

004D474D 289D 447F 8977 75B933C7D349

ORADAKİ ACI YERE GÖĞE SIĞAR MI?

Onlar çoluk çocuk sokaklarda aç susuz perişan ne kadar zor biliyor musun? Ben bunu defalarca diyorum kendi kendime bağırışıyorum, haykırıyorum ben bir Eren’inimin evladımın yedi yıl, yedi bin yıl oldu. Acısını yerle göğün arasına sığdıramıyorum. Gazze’de nice Erenlerimiz katledildi. Soruyorum; Oradaki acı yere göğe sığar mı?

Haber: Arzu Erdoğral

Kaynak: istiklal.com.tr