Gamze Özçelik uzun yıllar oyuncu ve model yapmıştır. 2017 yılına gelindiğinde ise Umuda Koşanlar Derneği adlı yardım kuruluşunu kurmuştur. Pek çok yardım organizasyonunda yer alan ve emeği geçen Özçelik, Avustralyalı aktör Reshad Strik ile evlendi. Sürpriz nikaha çiftin yakın arkadaşları katıldı. Nikahtan paylaşılan görüntüler kısa sürede sosyal medyada gündem oldu. Vatandaşlar da Özçelik ve Strik’in özel hayatına dair bazı bilgileri araştırmaya başladı. Onlardan en çok sorulan sorular da “Gamze Özçelik ne zaman tesettüre girdi? Gamze Özçelik evlendi mi, kiminle evlendi?” oldu. İşte bu konuda merak edilen ayrıntılar…

GAMZE ÖZÇELİK NE ZAMAN TESETTÜRE GİRDİ?

Gamze Özçelik, Hempa Çocuk Derneğinin düzenlediği ödül törenine katılmıştı. Bu törende, "Öncü Sivil Toplum Kuruluşu" ödülünü Umuda Koşanlar Derneği (UMHD) adına oyuncu Gamze Özçelik aldı. Burada da Özçelik, ilk kez tesettürle görüntülendi.

"DUA EDİN CANLAR, ÇOK İSTİYORUM" Oyuncu 23 Nisan 2017 tarihinde Instagram'da paylaştığı fotoğrafta, "Alemlerin nuru, yolumuzun güneşi Efendimiz, Ya ResulAllah... Sevdan sevdamız, yolun yolumuzdur. Rabbim yolumuzu kolaylaştırsın, ayaklarımızı sabit kılsın. Miraç Kandilimiz hayırlara vesile olsun... Dua edin canlar. Çok istiyorum. Ucunda rızaya bir adım daha yaklaşmak var” dedi.

GAMZE ÖZÇELİK’İN EŞİ RESHAD STRİK KİMDİR?

Reshad Strik, 22 Haziran 1981 yılında Avustralya'nın Canberra şehrinde doğmuştur. Strik, Amerika’da ilk olarak “Tepenin Gözleri 2”de Mickey adlı bir Amerikalı askerini oynadı. Daha sonra da Reshad Strik, Hong Konglu yönetmen Fruit Chan'ın psikolojik gerilim filmi olan "Don't Look Up" filminde ilk kez başrol oyuncusu olarak yer aldı. Strik, 2013 yılında Türkiye'ye geldi.

Bir yıl boyunca Türkçe dersi alan ünlü oyuncu, 2014 yılında ''Filinta'' dizisinde rol aldıktan sonra 2015 yılında, Mehmet Bozdağ'ın yapımcılığını üstlendiği ''Diriliş Ertuğrul'' dizisinde Ömer karakterini oynadı.

Kaynak: istiklal.com.tr