Galatasaray Kadın Basketbol Takımı, bir kez daha başantrenörlük görevine Ekrem Memnun'u getirdi. Daha önce Galatasaray ile sayısız başarı kazanan 54 yaşındaki çalıştırıcı ile 2 yıllık sözleşme imzalandı.

523428c8bb1b4169b4ea2926c889dcc7.jpg

Galatasaray'dan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

''Galatasaray Çağdaş Faktoring Kadın Basketbol Takımımızın başantrenörlük görevine Ekrem Memnun getirildi. Ali Sami Yen Spor Kompleksi RAMS Park’ta Başkan Dursun Aydın Özbek’in katılımıyla gerçekleşen törenle 2024/25 ve 2025/26 sezonlarını kapsayan resmi sözleşmeyi imzalayan kulübümüzün efsane başantrenörü Ekrem Memnun’a yeniden evine hoş geldin diyor, başarılarla dolu yıllar diliyoruz.''

İmza törenin ardından konuşan Ekrem Memnun, çok mutlu olduğunu ve evine geri döndüğünü dile getirdi:

''Birincisi çok mutluyum, eve geri döndüm. Öncelikle başkanımıza, yönetim kuruluna özellikle Sayın Mehmet Cibara’ya, benim buraya dönmeme vesile oldukları için, evime dönmeme vesile oldukları için çok teşekkür ediyorum. Her şey belli, hedeflerimiz belli, Galatasaray kültürünün gerektirdikleri belli. Ne yapacağımızı biliyoruz, beklentileri biliyorum. Şu andan itibaren yapılacak tek şey kafamı öne eğip çalışmak, yeni sezona en iyi şekilde hazırlanmak. Ondan sonra kulübümüzü taraftarımızın istediği, kulübü en iyi şekilde temsil edecek takımı hazırlamak. Bunun için hep beraber elimizden gelen her şeyi yapacağız.''

EKREM MEMNUN KİMDİR?

sadf.jpg

Antrenörlük kariyerine 1988 yılında Galatasaray Basketbol Akademisinde başlayan Ekrem Memnun, 1996 ve 2000 yılları arasında Kadın Basketbol Takımı'nı üst üste 3 kez mutlu sona ulaştırdı. Ekrem Memnun, 2014 yılında ise Galatasaray ile Avrupa’nın bir numaralı kupası olan EuroLeague Women’ı kazandı ve bu kupayı kazanan ilk Türk takımının koçu olarak tarihe geçti.

2012 ile 2016 yılları arasında Türkiye Kadın Basketbol Takımı'nı çalıştıran Ekrem Memnun, 2020-2021 sezonunda ise Galatasaray Erkek Basketbol Takımı'nda kısa bir süre görev aldı.

Ekrem Memnun, halihazırda Türkiye A Milli Kadın Basketbol Takımı’ndaki görevine de devam ediyor.

Editör: Çağrı Fatih CEBECİ