45 GÜDÜR KUTSAL TOPRAKLAR İÇİN PEDAL ÇEVİRİYORLAR

Kutsal toparak aşkıyla yanıp tutuşan Housnı Bedis ve Boudia Sami Fransa'dan çıktıkları yolculukta 45 günü geride bıraktı. Yolculuğa ilk başladıklarında biraz zorlandıklarını aktaran ikili tüm zorluklara rağmen yolculuğu tamamlayacaklarını belirtti.

Bisksklc

"İLK 2 HAFTA EPEY ZORLANDIK"

Bedis, Mekke'yi ziyaret etmek için her türlü engeli aşacakalrını belirterek "İlk iki hafta epey zorlansak da zamanla alıştık. Yol boyunca karşılaştığımız insanlar oldukça misafirperverdi. Bosna Hersek ve Türkiye'de gördüğümüz sıcak karşılama bizi çok mutlu etti. Türkiye'de yaklaşık üç hafta geçireceğiz," dedi.

Dfdffgm

TÜRK PİSAFİRPERVERLİĞİNE ÖVGÜ

Sami de Türkiye'deki misafirperverliği övdü. "Yolculuğumuzda insanlar bize sürekli yardım ediyor. Bu, bize büyük moral veriyor," diyen Sami, Mekke'nin Müslümanlar için kutsal bir yer olduğunu ve orayı ziyaret etmenin kendileri için önemli olduğunu dile getirdi.

Bssddffc

Boudia Sami  "Yolculukta sorun yaşamıyoruz. Çünkü insanlar bize yardım ediyor. Mekke Müslümanlar için değerli bir yer olduğu için oraya gitmek istedik." diye konuştu.

1Kko

SURİYE'DEKİ SAVAŞ NEDENİYLE ÜRDÜN'E UÇAKLA GİDECEKLER

İkili, Türkiye'deki yolculuklarını tamamladıktan sonra Suriye'deki savaş nedeniyle uçakla Ürdün'e geçmeyi planlıyor. Oradan Mekke'ye olan geri kalan mesafeyi yeniden bisikletle kat ederek hac ibadetlerini yerine getirmeyi hedefliyorlar.

Dfdfgğüü

Ddfhyu

Kaynak: AA