13 Şub 2024 14:28 Son Güncelleme: 13 Şub 2024 14:35

Olay Avrupa'daki çiftçi eylemlerini hatırlattı! CHP'li başkan adayına 'dışkılı' protesto

Avrupa'da son zamanlarda çiftçilerin yaptığı hayvan gübreli protestonun benzeri Bursa'da yaşandı. CHP'nin belediye başkan adayı Sadi Aktaş'a tepki gösteren bir grup hayvan dışkılı protestoda bulundu.

Olay Avrupa'daki çiftçi eylemlerini hatırlattı! CHP'li başkan adayına 'dışkılı' protesto - Resim : 1
Bursa'nın Yenişehir ilçesinde emekli olamayışlarının faturasını CHP'den Yenişehir Belediye Başkan adayı olan Ziraat Odası Başkanı Sadi Aktaş'a kesen çiftçiler odanın önüne ve odaya ait resmi araca hayvan dışkısından olan organik gübre döktü.
17
Olay Avrupa'daki çiftçi eylemlerini hatırlattı! CHP'li başkan adayına 'dışkılı' protesto - Resim : 2


Yenişehir Ziraat Odası Başkanı iken CHP Belediye Başkan adayı olan Sadi Aktaş’a tepki gösteren çiftçiler, “Bizim işimizi bitirsin ondan sonra gelsin. Gelip bir de köyümüzden oy istiyor. CHP’den aday olmuş” dediler.


27
Olay Avrupa'daki çiftçi eylemlerini hatırlattı! CHP'li başkan adayına 'dışkılı' protesto - Resim : 3

Çiftçilerden Emin Serin, “Biz bugün eylem yapmak için geldik. Yenişehir Ziraat Odası'nın hatasından dolayı emekli olamıyoruz. 25 yıl Bağkur ödememize rağmen ziraat odası, kayıtları düzgün tutmadığı için emekli olamadık.

37
Olay Avrupa'daki çiftçi eylemlerini hatırlattı! CHP'li başkan adayına 'dışkılı' protesto - Resim : 4

Sadi Aktaş ziraat odasını bırakıp belediye başkanlığına soyunuyor. Bize geldi oy istemeye buradaki işi bitirsin öyle gelsin. Utanmadan köye gelip oy istiyor" dedi.

47