Avrupa Wushu Kung Fu Şampiyonu Necmettin Erbakan Akyüz, madalya töreninde Filistin bayrağı açarak ve İsrail işgaline karşı Filistin direnişi ile özdeşleşen dabke dansını yaparak tepkisini gösterdi. Ancak bu eylemi nedeniyle Avrupa Wushu Kung Fu Federasyonu tarafından şampiyonluklarının geri alınacağı yönünde tehdit edildi.

0X0 Iki Yuzlu Avrupa Milli Sporcu Necmettin Erbakan Akyuz Filistine Detek Verince Tehdit Edildi Israil Bayragi Acs 1714458150139

Necmettin Erbakan Akyüz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Filistin halkına destek vermek ve İsrail işgalini protesto etmek amacıyla bu hareketi gerçekleştirdiğini belirtti. Filistin davasının her zaman yanında olduğunu vurgulayan Akyüz, "Bebek katillerine karşı yapmış olduğum protestoyu kalkıp, 'bizim değerlerimize aykırı böyle şeyler' diyerek soruşturmak açmak. Senin değerin yok. Ne değeri?" ifadeleriyle tepkisini ortaya koydu.

"DAHA GURUR VERİCİ ŞEKİLDE TAŞIYACAĞIM"

Sosyal medya hesabından konuya ilişkin bir açıklama videosu paylaşan şampiyon Akyüz, şu ifadeleri kullandı;

"Soruşturma açmak, şampiyonlukları almak, ceza vermek... Dünya, Avrupa ne şampiyonluğum varsa elimden alın. Beni bunlarla korkutup geri adım attırabileceğinizi düşünüyorsanız, aklınızı peynir ekmekle yemişsiniz gerçekten. Bebek katillerine karşı yapmış olduğum protestoyu kalkıp, 'bizim değerlerimize aykırı böyle şeyler' diyerek soruşturmak açmak. Senin değerin yok. Ne değeri? Ne vicdan, ne insanlık, ne haysiyet... Hiçbir şey yok sizde. Aşağılıksınız! Aşağılık bile değilsiniz, seviyeniz bile yok sizin. Almazsanız da, ceza vermezseniz de adam değilsiniz ulan!. Dünya şampiyonluğundan daha gurur verici bir şekilde taşıyacağım o cezayı."

Kaynak: HABER MERKEZİ