Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Jose Mourinho, Kadıköy'de sahaya çıkarak taraftarlarla buluştu. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ile birlikte düzenlenen imza töreni, büyük bir coşkuyla gerçekleşti.

Sahaya çıkan Mourinho ve Ali Koç tribünleri selamladı. Törende konuşan Koç, "Tartışmasız dünya tarihinin gördüğü ilk 5'teki en iyi hocadan bir tanesi." ifadelerini kullandı.

İmza  töreni öncesi  Ali Koç'un açıklamaları şöyle:

"Bugün tarihi bir adım atıyoruz. Teknik direktörümüz Mourinho'ya, bu büyüklüğe hoşgeldin diyorum. Kendisi tartışmasız dünya tarihinin gördüğü ilk 5'teki en iyi hocadan bir tanesi. Fenerbahçe'mizin geleceği için şampiyonluklar için bizi tercih etmiştir."

JOSE MOURINHO'NUN AÇIKLAMALARI 

"Tünaydın. Sevginizden dolayı sizlere teşekkür ediyorum."
"Sizlere söz veriyorum ki; şuandan itibaren size aitim. Bu forma, tıpkı derim gibi."

"SİZİN HAYALLERİNİZ BENİM HAYALLERİM"

"Ali Koç'u tanıdığımdan beri gerçekten şunu söyleyebilirim ki, burada olmayı çok istedim. Sizler çok büyük bir taraftar grubusunuz. Bunu tüm kalbimle söylüyorum, sizin bu tutkunuz için burada olmayı çok istedim. "Futbol, bir tutkudur. Öyle zannediyorum ki bu tutkuyu hissedebileceğimiz en iyi yerlerden bir tanesindeyim. Şu dakikadan itibaren sizin hayalleriniz, benim hayallerim"

İşte Mourinho'nun imza törenindeki ilk açıklamaları:

"Öncelik sevginizden dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Sevgiyi derinden hissettim. Normalde bir teknik adam elde ettiği zaferden sonra bu sevgiyi görür ama ben öncesinde hissedebiliyorum. Bu bana büyük bir sorumluluk veriyor, ben de sizin ailenize aitim. Bu forma bedenimin bir parçası. Futbol sizler bizler için bir tutkudur. Öyle hissediyorum ki bu tutkuyu hissedebileceğim bir yerdeyim. Başkanımızı tanıdığım günden beri burada olmayı çok istedim. Türk futbolu, Süper Lig için çalışmak ve burayı geliştirmek istedim. Ama en önemlisi ne Türk futbolunu geliştirmek ne de ligi. Asıl önemli olan şey Fenerbahçe. Şöyle bitirmek istiyorum imza attığım andan itibaren sizin hayalleriniz, benim hayallerim" dedi.

Kaynak: istiklal.com.tr