Fenerbahçe’de üst üste yapılan açıklamaların ardından başkanlık seçimleri için hazırlıklar geçtiğimiz gün başladı. 2018 yılından beri Fenerbahçe’ye başkanlık eden Ali Koç ile 20 yıl başkanlık koltuğunda oturmuş olan Aziz Yıldırım başkanlık seçimlerinde karşı karşıya geldi. Peki “Fenerbahçe başkanı belli oldu mu, kim oldu? Fenerbahçe başkanlık seçimini ne zaman, saat kaçta?” İşte araştırılan ayrıntılar…

FENERBAHÇE BAŞKANLIK SEÇİMİ NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?

Fenerbahçe Spor Kulübü'nde yeni başkanını ve yönetimine hangi isimin geleceğini belirleyecek olan Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı, 8-9 Haziran tarihlerinde yapılacak. 30 Mayıs'ta yapılan ilk toplantıda yeterli çoğunluk elde edilememesinden dolayı ertelenen seçim, Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi'nde gerçekleştirilecek.

Fenerbahçe'nin 46 bin 410 kongre üyesi, iki aday yani mevcut başkan Ali Koç ve Aziz Yıldırım arasında tercih yapacak. Seçim yarışı, bu iki güçlü ismin mücadele ile devam ediyor.

Fenerbahçe Başkanlık Seçimi Takvimi:

8 Haziran 2024 Cumartesi Saat 10.00’da yönetim Kurulu faaliyet raporu ve denetim kurulu raporunun okunması ve mevcut yönetimin ibra edilmesi ile birlikte 2024-2025 bütçesinin görüşülmesi, sandık kurullarının belirlenmesi

9 Haziran 2024 Pazar: Başkan, Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu, Disiplin Kurulu, Sicil Kurulu, Balotaj Kurulu ile Tarih, Müze ve Arşiv Kurulu üyelerinin seçimi ile geçecek.

Toplantıdan sonra başlayacak oy kullanma işlemleri, aynı gün içinde noktalanacak ve oy sayımı yapılarak Fenerbahçe'nin yeni başkanı belli olacak.

Kaynak: istiklal.com.tr