Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, takımın yıldız oyuncuları İrfan Can Kahveci, Fred, Ferdi Kadıoğlu ve Osayi-Samuel'in astronomik transfer teklifleri gelmediği sürece takımda kalacaklarını açıkladı. Koç, ayrıca Sportif Direktör Mario Branco'nun gelecek sezon da görevine devam edeceğini bildirdi.

8-9 Haziran tarihlerinde yapılacak olağan seçimli genel kurul öncesi çalışmalarını sürdüren Ali Koç, Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Bu toplantıda, başkan adayı Aziz Yıldırım'ın açıklamalarına eleştiride bulunan Koç, futbol A takımının kadro planlaması hakkında bilgilendirme yaptı. Türk futbolunda yaşanan haksızlıklar ve adaletsizliklere karşı mücadele ettiklerini vurgulayan Koç, "Her türlü riski alarak, doğru bildiğimiz yolda inandıklarımızla bir gram şaşmadan derdimizi anlatmaya çalıştık. TFF’nin yapısı ve kurulları gibi konularda ne doğru biliyorsak söyledik. Eski zihniyetin geri dönmemesi için mücadele ettik" dedi.

"BU KULÜP 6 SENE ÖNCESİNE DÖNEMEZ"

Kulübün finansal yapısı üzerine değerlendirmelerde bulunan Koç, Aziz Yıldırım'ın borçlarla ilgili sözlerine tepki göstererek, "Bu kulüp 6 sene öncesine dönemez. Bizden alacaklı bir tane sporcu yok. Fenerbahçe'nin birlik ve beraberliğini bozanlara yazıklar olsun" şeklinde konuştu. Ayrıca, kulübün sponsorlar açısından büyük ilerleme kaydettiğini ve tüm takımların reklam alanlarının dolu olduğunu belirtti.

Takım kadrosuyla ilgili açıklamalarda bulunan Koç, "Geçen sezon Mario Branco ile iyi işlere imza attık ve bu sezon da bizimle devam edecek. İrfan Can, Fred, Ferdi, Osayi gibi oyuncular astronomik rakamlar gelmedikçe takımda kalacak. Seneye daha da güçlü bir kadro kuracağız ve geçmişteki tecrübelerimizden faydalanarak daha iyi nokta atışları yapacağız" ifadelerini kullandı.

"DAHA DA GÜÇLÜ BİR KADRO KURACAĞIZ"

Başkan Koç şu ifadeleri kullandı, "Geçen sezon Mario Branco ile iyi işlere imza attık. Mario Branco bu sezon da bizimle devam edecek. Zaten birkaç aydır o ve ekibi önümüzdeki sezonun kadro mühendisliği için temaslar yapmaktadır. Aslında çok eksiğimiz yok; İrfan Can, Fred, Ferdi, Osayi bunların hepsi olağanüstü astronomik bir rakam gelmediği takdirde takımda kalacaktır. Seneye daha da güçlü bir kadro kuracağız. Geçmişte ders aldığımız, tecrübe edindiğimiz konulardan hareketle daha iyi nokta atışları yapacağız. Zaten kadromuz çok kuvvetli. Şu an kadromuza olan ilgi ve alakadan, kadro kalitemiz belli. Fenerbahçe’nin futbolcularının gittiği kulüpler, gittiği kulüplerden belli. Son 2 yıldaki dönüşümü şahitlik ediyorsunuz. Tünelin sonunda umut olduğunu, ışığın kocaman parladığını hissediyorsunuz diye düşünüyorum. Çünkü biz hissediyoruz. Biz herkesi yendik, sistemi yenemedik. Önümüzdeki sezon sistemi de yeneceğiz ve o cam tavanı bir kere kırdığımızda şampiyonluklar arka arkaya gelecek."

Futbol A.Ş.'yi daha aktif hale getireceklerini belirten Koç, "Çok kuvvetli bir yönetim kurulu kurduğumuza inanıyorum. Seçime 3 gün kala nihai liste açıklanacak. Futbol A.Ş.’yi de benzer şekilde güçlü isimlerle daha aktif hale getireceğiz" dedi.

Kaynak: İHA