İstanbul'un Fatih ilçesindeki Malta Çarşısı'nda dün yaşanan olayda, telefon ve aksesuar satan Y.Ş. isimli şahıs ile bir çarşaflı kadın müşteri arasında başlayan tartışma, şiddete dönüşmüştü. İddiaya göre, tartışmanın büyümesi üzerine çarşaflı kadın, dükkan sahibi Y.Ş.'ye tokat atmış, bunun üzerine Y.Ş.'nin amcası A.Ü.Ş. (32) isimli şahıs da kadını darp etmişti.

Olayın ardından polis ekipleri tarafından gözaltına alınan A.Ü.Ş.'nin, işyeri sahibi Y.Ş.'nin yeğeni olduğu ve daha önce işyerinde çalıştığı belirlendi. Ayrıca yapılan incelemede, şüphelinin toplamda 11 adet suç kaydının bulunduğu ortaya çıktı, bunlar arasında işyerinden hırsızlık, kasten yaralama, uyuşturucu madde kullanma, ailenin korunmasına ilişkin kanuna muhalefet ve görevi yaptırmamak için direnme gibi suçlar bulunuyordu.

Gözaltına alınan şüpheli A.Ü.Ş., emniyetteki işlemlerinin ardından Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na sevk edildi. Burada savcılığa ifade veren şüpheli, 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama' suçundan tutuklama talebiyle nöbetçi hakimliğe çıkarıldı. Şüpheli, çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kaynak: İHA