Panathinaikos Teknik Direktörü Fatih Terim, PAOK maçı öncesi basın toplantısı düzenledi.

Şampiyonluk yolunda kritik viraja giren Fatih Terim yaptığı açıklamalarla dikkat çekti.

Fatih Terim Haber Site

Yunanistan Süper Ligi'nde lider AEK'nın 3 puan gerisinde bulunan Panathinaikos'un hocası Fatih Terim, “PAOK'u çok iyi tanıyoruz. Aynı şekilde onlar da bizi tanıyor. Bu maç kendi evimizde oynanacak ve taraftarlarımız yanımızda olacak. Her şeyden önce iyi bir oyunla kazanmak istiyoruz” dedi.

Panathinaikos ile herkesin gurur duyması gerektiğini belirten Fatih Terim, “PAOK çok iyi takım ama bizim de hedeflerimiz var. Olimpiakos maçından önce ortada 30 puan var demiştim. Şimdi 27 puan kaldı. Şampiyonluğu kazanmak istiyoruz. Pes etmeyen, savaşan ve taraftarlarını mutlu etmek için elinden gelenin en iyisini yapan bir takım görmek istiyorum. Herkes Panathinaikos ile gurur duymalı” dedi.

Fatihterim

“ÇÜNKÜ BÜYÜK BİR BOŞLUK VAR”

Milli aradaki çalışmalarına da değinen Fatih Terim, “Gerçek şu ki elimizde çok fazla oyuncu yoktu ama elimizdekilerle uygun hazırlığı yaptık. Ayrıca lige uzun bir ara verildi, bu doğru. Kulübün ikinci takımıyla antrenman niteliğinde bir hazırlık maçında karşılaştık. Milli takımlardan dönen oyuncular konusunda çok dikkatli olmalıyız çünkü büyük bir boşluk var. Çok sayıda eksik olması nedeniyle antrenmanları verimli olacak şekilde düzenlemeye çalıştık” derken sözlerini şu şekilde noktaladı:

Vurguladığım gibi sezonun bu noktasında dikkatli olmak zorundaydık. Bu kadar çok eksik varken antrenmanların ritmini olması gereken yerde tutmak ve bu noktada yönetmemiz gereken yoğunluğu göz önünde bulundurmak elbette kolay bir şey değil. Bu yüzden oyunculara göz kulak olmaya ve aynı zamanda geliştirilmesi gereken bazı şeylerin üzerinden geçmeye çalıştık.

Editör: Arda Aşkın AKSOY