Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, "Yapılacak hizmetlerin etkisiyle ve teşkilatlarımızın gayretleri ile partimizi 2028 seçimlerinde iktidara taşıyacağız." dedi.

Yerel Seçim Başarısı ve Gelecek Hedefleri

Fatih Erbakan, Mardin'de bir otelde düzenlenen "Sivil Toplum Kuruluşları, İş İnsanları ve Basınla Buluşma" programında konuştu. 31 Mart'ta gerçekleştirilen yerel seçimlerde önemli bir başarı elde ettiklerini belirten Erbakan, çalışmalarını çok daha hızlı ve yoğun bir şekilde sürdüreceklerini kaydetti.

2028 İktidar Hedefi

Erbakan konuşmasında, "Kazandığımız belediyelerimizde milletimizin bu güveni ve teveccühüne layık olmak üzere milli görüş belediyeciliğini, ahlaklı belediyeciliği uygulayacağız. Bu yapılacak hizmetlerin etkisiyle ve teşkilatlarımızın gayretleri ile partimizi 2028 seçimlerinde iktidara taşıyacağız. Gayretimiz, çabamız bu yönde, hedefimiz budur." ifadelerini kullandı. Neden 2028'de iktidar hedefi koyduklarını açıklayan Erbakan, sadece yerel yönetimlerle Türkiye'nin problemlerinin çözülemeyeceğini, merkezi iktidar yetkisine ihtiyaç olduğunu vurguladı. "İnşallah bunların da çözülebilmesi için 2028'de Yeniden Refah Partimizi iktidar yapmak istiyoruz." dedi.

İlçe Ziyaretleri

Erbakan, etkinlik sonrası Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, İstanbul Milletvekili Doğan Bekin ve partililerle birlikte Artuklu, Yeşilli, Ömerli ve Midyat ilçelerinde partisinin ilçe başkanlıklarını ve esnafı ziyaret etti.

Kaynak: AA