Medyadaki konumundan uzaklaştırıldıktan sonra sık sık skandal ifadeleriyle ön plana çıkmaya çalışan ve "radikal seküler" halleriyle dikkat çeken Fatih Altaylı, bu kez soykırımcı İsrail'i savunarak tepki topladı. Şeriat devleti siyonist İsrail'e güzellemeler yapan Altaylı, soykırımcı 'terör devleti'ni "bir demokrasi, hukukun egemen olduğu bir ülke" olarak niteledi.

Kur'an'a hakaret eden Fatih Altaylı, "İsrail halkını küçümseme. İsrail halkı önemli bir halktır. Unutma ki bu ülke kendi cumhurbaşkanını hapse attı. İsrail hukukun egemen olduğu ve İsrail halkının da önemli bir kısmının aydın olduğu bir ülke." diye konuştu.

Müslümanlara karşı saldırıya destek veren Fatih Altaylı, verilen 12 şehidin ardından tüm Türkiye'de "teröre lanet, Filistin'e destek" yürüyüşünden elinde Kelime-i Tevhid bayrağıyla dönen İsmail Aydemir'e "Siz Arap sevicisiniz" diyerek yumruk atan provokatöre sahip çıkmıştı.

Sosyal medyada tepki çeken Fatih Altaylı’ya Levent Kırca’nın “Sen bir salaksın” ifadesine karşılık, “Evet ben bir salağım” sözleri hatırlatılmıştı.

Daha önce babasından 7 kilise kaldığını açıklayan Fatih Altaylı, Müslümanların kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’e hakaret etmişti. Altaylı, çektiği bir videoda, "Biz herhangi birimiz mezhebi aidiyetten dolayı mı oy veriyoruz? Veya bir cemaat, bilmem zart zurt ayetinden dolayı mı herhangi bir partiye oy veriyoruz? Konuşulmaması gereken bir şey bu. Ama birileri CHP'yi sürekli olarak bu noktaya çekmek, burada değerlendirmek ve böyle bir içerisine sokmaya çalışıyor." şeklinde konuşmuştu.

Evliliğin, boşanmanın ve nafakanın konu edindiği programda Fatih Altaylı dini nikahı savunan konuğuna; "Resmi nikah yoksa, imam nikahı saçmalıktır. İnancınız gereği imam nikahı yaparsınız ama resmi nikahla da bunu akit altına alırsınız. Bu kadar heveslisiniz gidin o zaman şeriat devletinde yaşayın. Siz laftan anlamıyorsunuz." sözleriyle çıkıştı.

Kaynak: HABER MERKEZİ