Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın istifası gündeme geldi. Gazeteci İsmail Saymaz'ın aktardığına göre, Koca, yakın zamanda yapılacak olan kabine değişikliği öncesinde istifa kararı aldı. Saymaz, Koca'nın istifasını, AK Parti içerisinde yaşanan son dönemdeki iç hesaplaşmaların bir yansıması olarak değerlendirdi.

Koca'nın istifasının ardından, kulislerde yeni bir ismin Sağlık Bakanlığı görevine atanacağı konuşuluyor. Konuyla ilgili detaylı bilgilerin yakın zamanda netlik kazanması bekleniyor.

Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat ise konuyla ilgili olarak "Şu anda bir takım iddialar ortada dolanıyor. Bazı siyasi gelişmeler olabilir. Resmi gazetenin yayımlanması çalışmaları hala devam ediyor. Biz genel olarak doğrulatmadan, bir bilgi yayınlanmadan bunu vermemeyi doğru buluyoruz. Bekleyelim" şeklinde açıklamalarda bulundu.

Fahrettin Koca'nın istifa ettiği veya yeni bir görevlendirme aldığı iddialarının doğruluğu konusunda net bir bilgi bulunmamaktadır. Durumun resmi kaynaklardan doğrulanması bekleniyor.

Kaynak: istiklal.com.tr