Uşak'ın Sarayaltı Mahallesi'nde faaliyet gösteren bir iplik fabrikasında çalışan 33 işçiden 19'u zehirlenme şüphesiyle Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne başvurdu. Edinilen bilgilere göre, baş dönmesi, mide bulantısı ve halsizlik şikayetleriyle hastaneye başvuran işçilerin sağlık durumu üzerine bölgeye AFAD ekipleri sevk edildi.

Ekiplerin ilk incelemelerine göre, işçilerin fabrikada kullanılan bazı malzemelerden kaynaklanan kimyasal maddelerden zehirlendiği düşünülürken, yapılan son ölçümlerde ise gaz yüksekliğine rastlanmadığı tespit edildi. Hastaneye başvuran işçilerin hayati tehlikesi bulunmazken, tedavileri devam ediyor.

İşçilerin sağlık durumlarının kontrol altında tutulduğu belirtilirken, iplik fabrikası olası riskleri ortadan kaldırmak amacıyla üretimi durdurdu. AFAD ekipleri bölgede çalışmalarını sürdürürken, zehirlenme şüphesinin kaynağına dair araştırmalar da devam ediyor. Öte yandan, yaşanan olay nedeniyle işçilerin durumu ve fabrikadaki güvenlik önlemleri yakından izleniyor.

Kaynak: İHA